Ливърпул почна сезона със загуба от Брьондби (ВИДЕО)

В Дания домакините спечелиха с 2:1 с победен гол в добавеното време

Ливърпул започна със загуба контролите от лятната си подготовка след 1:2 от Брьондби като гост в Дания.

Брендън Роджърс пусна Дани Агер, Мартин Кели, Лукас, Филипе Коутиньо, Сусо и Борини сред титулярите, но това не помогна на отбора да избегне поражението.

Защитникът на мърсисайдци Тиаго Илори се контузи още в 22-ата минута и бе заменен от Кевин Стюарт. Стюарт направи кошмарна грешка още с първото си отиграване и изчисти в краката на младежкия национал на Дания Кристиан Норгаард, който завъртя хубави в далечния ъгъл за 1:0.
Борини и Лукас направиха пропуски до почивката, а всичко по-интересно идваше от Коутиньо.

Джордан Айб се появи в игра за началото на втората част и само 3 минути след подновяването на играта проби отлично отдясно, центрира опасно, вратарят успя само да избие и Кристофер Петерсон лесно изравни.

На пръв поглед Ливърпул контролираше играта, но в добавеното време Хасани надигра с физическа мощ Айб, а после размина трима защитници и прати точно под гредата за 2:1 в полза на Брьондби.