Българска бригада ръководи победата на Динамо Минск с 3:0 над МиПа

Ивайло Стоянов даде дузпа в полза на Динамо след час игра

Българска съдийска бригада, с главен рефер Ивайло Стоянов, ръководи мача между Динамо Минск и МиПа, спечелен с 3:0 от отбора от Беларус в среща от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Помощници на Стоянов бяха Крум Стоилов и Георги Тодоров, а четвърти съдия - Георги Давидов.

Ивайло Стоянов даде дузпа в полза на Динамо след час игра, като от бялата точка за 2:0 в полза на домакините точен беше Игор Стасиевич. Преди това, в 25-ата минута на мача, се разписа и нигериецът с български паспорт Удоджи, който изкара над две години в родния гранд ЦСКА. Крайното 3:0 оформи Неманя Николич, а реваншът е насрочен за 24 юли във Финландия, когато домакин ще бъде МиПа.

Бившият нападател на Черноморец Яник Боли се разписа при победата на украинския Зоря (Луганск) с 3:0 в гостуване срещу Лачи в Албания. Той беше точен в 75-ата минута, като преди него вкараха Ариан Шета в собствената си врата и Желко Любенович.