Иран изхвърли Русия от финалите на Световната лига

Иранците се наложиха с 3:1 гейма над Бразилия

Волейболистите от националния отбор на Иран се класираха за исторически първи път за полуфиналите на Световната лига, като в същото време изхвърлиха от финалния турнир във Флоренция победителя в турнира за 2013 година Русия. "Персите" надиграха настоящия световен шампион Бразилия с 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 28:26) в последен мач от Група "I" на финалите, игран тази вечер пред над 5500 зрители в зала "Нелсън Мандела Форум".

По този начин иранците станаха победители в групата с 4 точки след 1 победа и 1 загуба и на полуфиналите ще срещнат втория от Група "H", който ще стане ясен по-късно тази вечер след последната среща между домакините от Италия и Австралия. "Селесао" пък завърши втори с 3 точки също след 1 победа и 1 загуба и в полуфиналите ще излезе срещу победителя от Група "Н". Русия остана на последното 3-то място с 2 точки и без нито един успех и отпада от надпреварата. Двата полуфинални мача са утре (19 юли) от 18,30 и 21,30 часа българско време.

Над всички за иранския тим стана Амир Гафур с 23 точки (1 блок и 56% ефективност в атака) за победата. За бразилците Рикардо Лукарели се отчете със 17 точки.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години