Хамбургер победи М'Гладбах с 3:1 и взе трето място за "Дойче Телеком Къп"

Лоши вратарски намеси позволиха на Хамбургер да стигне до комфортен успех

Хамбургер зае третата позиция в турнира "Дойче Телеком Къп". Северняците спечелиха малкия финал срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1, като срещата се игра на техния стадион "Фолкс Парк".

Жак Зуа в 3-ата минута откри резултата за домакините, а бразилецът Рафаел изравни за зелено-черните от Мьонхенгладбах в 4-ата минута. В 21-ата Рафаел ван дер Ваарт направи 2:1, а Керем Демирбай оформи крайното 3:1 в 53-ата.

За първите два гола основна вина носи вратарят на Борусия (М) Кристофер Хаймерот, който не успя да се намеси при удар с глава на Зоуа, а същото се оказа и при удара на холандския ветеран Ван дер Ваарт.

Представянето като цяло донесе доста позитивизъм в играта на Хамбургер, който в последните два сезона се спасява от изпадане. Новото им попълнение Пиер-Мишел Ласога днес не беше в стартовия състав.