3. Лудогорец, Ботев и Черно море стартираха убедително в Елитната юношеска група

Лудогорец, Ботев и Черно море стартираха убедително в Елитната юношеска група

Елитната юношеска група до 17 години стартира с три убедителни победи новия сезон. Както е известно, тази година лигата при младшата възраст беше увеличена на 18 отбора заради административното включване на една частна софиийска школа.

Ботев (Пловдив) разгроми Дунав (Русе) с 4:0, а със същия резултат Лудогорец отнесе Векта (Пловдив). Черно море (Варна) пък се справи с Локомотив (София) с 2:0. Левски минимално преодоля друг от новаците в групата Несебър с 1:0, а Черноморец изпусна ЦСКА и трябваше да се задоволи с 1:1.

Ботев нямаше проблеми с Дунав, но до почивката резултатът беше 1:0 с автогол. През второто полувреме Яшар Байрам, Йосиф Табаков и Атанас Пашалиев оформиха крайното 4:0.

Черно море показа отново класата си, а работата на талантливия треньор Калоян Георгиев дава все по-добри резултати. Тимът от Варна стигда до успеха с 2:0 благодарение на щатния си реализатор Валентин Йосков, който е следен от няколко сериозни западноевропейски отбори.

Радостин Неделчев откри резултата за Черноморец срещу "армейците" в началото на второто полувреме, а след него Милен Димов и Илия Янев не успяха да вкарат и да решат мача. Малко преди края Айкут Рамадан оформи крайното 1:1 с гола си за ЦСКА. Срещата започна с час закъснение заради автомобилна катастрофа, която забави съдийската бригада от Варна.

Левски се измъчи доста с новака Несебър, но все пак победи с 1:0. Голът на победата вкара Алекс Боримиров в 69-ата минута от фаул, като единствено синът на шефа на школата и влезлият като резерва Георги Янев бяха на ниво. За гостите от Несебър отлично впечатление направи капитанът Виктор Янев, демонстрирал чудесна техника и контрол на топката.

По-късно днес са срещите: Видима-Раковски - ДИТ Спорт (София), Локомотив (Пловдив) - Чавдар (Етрополе), Берое (Стара Загора)- Литекс, Верея - Славия.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)