Мартин Камбуров окрили Локо (Пд) за първа победа в А група (ВИДЕО)

Камбуров заби страхотен гол от фаул, а "смърфовете" биха новака Хасково с 2:1 като гост

Мартин Камбуров поведе Локомотив (Пд) към първа победа за новия сезон в А група при успеха с 2:1 в гостуването на Хасково от третия кръг. Камбуров напусна ЦСКА и се върна на „Лаута” само преди няколко дни, но бързо влезе в час и на Ямача даде аванс на Локо в 22-ата минута с отлично попадение от пряк свободен удар. Благой Наков удвои след почивката при отличен авантаж на главния съдия Стефан Апостолов, а резервата Деян Лазов успя да вкара само почетен гол за домакините.

Така Локомотив постигна първа победа и остава без загуба в елита след двете ремита на старта срещу Левски и Славия. Хасково пък записа втора поредна загуба след голямата изненада и победата над шампиона Лудогорец на старта.

Пред над 5 000 зрители в Хасково, Мартин Камбуров отправи първия си удар след поредното завръщане с черно-белия екип в 4-ата минута, но стреля неточно от пряк свободен удар. Хасково можеше да поведе след пас в дълбочина почти от центъра, който изведе Емил Ангелов, но той от 7-8 метра извади в аут.

Благой Наков изведе Мартин Камбуров на фланга, а стражът Банков отрази шута на тарнаа от малък ъгъл.

Камбуров получи втори шанс от пряк свободен удар и в 22-ата минута заби в горния десен ъгъл от около 28 метра за 1:0! Асът на Локо отпразнува гола с поклон към агитката на гостите и поздрави вратаря Йордан Господинов, което показа, че двамата вече са загърбили конфликта помежду си.

Веднага след гола Карагерен се подхлъзна след удобно центриране отляво и изпусна да удвои аванса. Емил Ангелов пък направи нов пропуск в 33-ата минута и засече с глава в аут от няколко метра след удар на Кирчо Киров.

Втората част започна с положение за Хасково, което бе отразено от Господинов. Стражът обаче бе ударен и имаше нужда от медицинска помощ преди да продължи.

Локомотив тръгна смело към победата в 57-ата минута с втори гол, а заслуга за него имаше и главният съдия Стефан Апостолов, който пусна отличен авантаж. Защитник на Хасково направи нарушение, но Апостолов остави играта да продължи и Благой Наков беше точен за 2:0.

Димчо Ненов направи две смени след втория гол и един от новопоявилите се на терена блесна почти веднага. Деян Лазов се оказа на точното място и засече топката в мрежата за 2:1, което върна интригата в мача.

До края Александър Якимов беше изведен от Камбуров сам срещу вратаря, но прати встрани с удар по земя и не успя да направи последните минути по-спокойни за гостите.

Хасково имаше един последен шанс при меле в добавеното време, но Бабангида прати в аут.