Тотнъм вкара шест на Селтик в контрола (ВИДЕО)

„Шпорите” се наложиха с категоричното 6:1 в Хелзинки

Тотнъм разби Селтик с 6:1 в приятелска среща, играна на "Олимпийския стадион" в Хелзинки, Финландия.

Младокът Хари Кейн даде аванс на "шпорите" още в 4-ата минута, а в 11-ата испанският нападател Роберто Солдадо бе точен за 2:0.

Минута преди края на първата част гол на Джейми Линдзи позволи на "детелините" да намалят изоставането си на 1:2, но секунди по-късно германският офанзивен халф Люис Холтби върна аванса от два гола на Тотнъм.

Четвърт час след почивката аржентинският техничар Ерик Ламела реализира още едно попадение за лондончани, а петият гол за англичаните бе дело на датския полузащитник Кристиян Ериксен шест минути преди края.

Това обаче не бе всичко, защото остана време и тогоанският нападател Емануел Адебайор успя да се разпише във вратата на шотландците. Той го стори в 89-ата минута от дузпа, оформяйки крайния резултат.