3. Арсенал разби Бенфика, Саного вкара 4 в мач с 6 гола и 4 греди (ВИДЕО)

Арсенал разби Бенфика, Саного вкара 4 в мач с 6 гола и 4 греди (ВИДЕО)

„Топчиите” надвиха португалския гранд с 5:1 на своя „Емирейтс”

Арсенал разби Бенфика с 5:1 в първата среща на двата отбора от приятелския турнир "Емирейтс Къп", който се провежда на стадиона на „топчиите” в Лондон.

С четири попадения за "артилеристите" се отличи Яя Саного, който откри резултата в 25-ата минута след пас на Аарън Рамзи и красив гол с пета – 1:0.

Четвърт час по-късно Джоел Кембъл направи резултата 2:0, а после пропусна да даде класически аванс на домакините.

Това обаче стори Саного след пас именно на Кембъл минута преди края на първите 45 минути, а само 60 секунди по-късно отново французинът вкара за 4:0.

Само пет минути след паузата Саного демонстрира, че се намира в отлична форма и се разписа за четвърти път в срещата, този път след добавка – 5:0.

Почетното попадение за гостите, които също като „топчиите” нацелиха на два пъти гредите, бе дело на Никола Гайтан и падна в 62-ата минута.

Така Арсенал оглави класирането в турнира с актив от 8 точки, защото според регламента на турнира всеки гол носи по точка, а успехът в дадена среща – три.

Затова и Бенфика има една в своя актив, докато съставите на Валенсия и Монако са с по три, след като по-рано през деня завършиха наравно 2:2.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс