Валенсия съсипа Бенфика за 11 минути (ВИДЕО)

"Прилепите" губеха на почивката, но спечелиха с 3:1 на "Емирейтс къп"

Валенсия направи пълен обрат в рамките на 11 минути и победи Бенфика с 3:1 в последния мач за двата отбора на турнира „Емирейтс Къп”.
Още във втората минута Бебе финтира пазача си на фланга и пусна за Дерлей, който насочи умело в долния ляв ъгъл за 1:0.

Пиати удар греда за Валенсия с диагонален шут отляво, а Хара отвърна с друга мощна греда в полза на Бенфика. И в двата случая вратарите имаха късмет, защото бяха напълно матирани.

Всичко потъна вдън земя за португалския шампион  в рамките на 11 минути между 49-ата и 60-ата.

Първо Хосе Гая стреля отляво и вратарят Артур се намеси много лошо, топката мина през ръцете му за 1:1.

Валенсия сериозно натисна и поведе бързо. Артур този път спаси първия удар, но отблизо Пиати заби под гредата за 2:1.

След час игра Андрес Гуардадо се разходи като на парад през централната защита на Бенфика и стреля, вратарят боксира с една ръка, но недостатъчно и топката спря в десния ъгъл за 3:1.

След този успех Валенсия има вече 9 точки в турнира (за победа се дават 3, за равен – 1, и по една точка за всеки отбелязан гол). Арсенал има 8 и два гола срещу Монако ще дадат титлата на домакините от Лондон.