3. Байерн вбеси Гуардиола със загуба от звездите на МЛС (ВИДЕО)

Байерн вбеси Гуардиола със загуба от звездите на МЛС (ВИДЕО)

Левандовски се разписа рано в мача, но баварците загубиха с 1:2 в Портланд

Германският шампион Байерн Мюнхен загуби с 1:2 от звездите на американското първенство МЛС и вбеси своя наставник Хосеп Гуардиола.

Баварците започнаха по-силно мача на "Провидънс парк" в Портланд, щата Орегон, и дуото Шакири – Левандовски беше в основата на всичко опасно. Вратарят Ник Римандо спаси опасен шут на полския нападател, но Левандовски го преодоля в 8-ата минута, когато получи пас от Рафиня и като по конец прати в мрежата за 1:0.

Байерн доминираше и изпусна шанса да поведе по-убедително, а звездите на МЛС се окопитиха, най-вече заради опита на Тиери Анри, Тим Кейхил и Клинт Демпси.

Треньорът Кейлеб Портър направи цели 10 промени на почивката, а двама от нападателите в най-добра форма комбинираха за изравнителното попадение.

Ерик Торес чукна топката за Брадли Райт-Филипс и нападателят на Ню Йорк Ред Булс заби до далечната греда за 1:1 след 51 минути игра.

Нощта стана още по-добра за янките след победен гол на Лендън Донован, играещ в своя 14-ти мач за звездите на МЛС. Диего Валери намери Донован с марков диагонален пас на голямо разстояние, а Донован мина като торнадо през защитата на Байерн и хладнокръвно се разписа – 2:1 и пълен обрат.

Байерн опита да изравни в края и вратарят Бил Хамид спаси удар на новото попълнение Хуан Бернат.

След мача Пеп Гуардиола беше бесен и отказа да стисне ръката на който и да било от противниковия щаб.
НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)