3. Арсенал срази шампиона Сити и грабна втори трофей в рамките на няколко месеца (ВИДЕО)

"Артилеристите" дадоха сериозна заявка за предстоящия сезон след класика в мача за "Къмюнити Шийлд"

Арсенал вдигна втори трофей в рамките на няколко месеца. След като грабна ФА Къп в края на миналия сезон, тимът на Арсен Венгер спечели втора купа, след като преди това трябваше да преживее 9-годишна супша.

"Артилеристите" сразиха с 3:0 Манчестър Сити във финала за "Къмюнити Шийлд" - двубоят, който по традиция дава старта на сезона в Англия. Санти Касорла откри резултата, след което Аарън Рамзи и Оливие Жиру оформиха крайното 3:0.

Арсенал започна по-добре двубоя. "Топчиите" движеха по-добре топката по терена, което бе в резултат и на многото резерви, с които започна Мануел Пелегрини. Джо Харт бе на скамейката, Кун Агуеро и Франк Лампард пък въобще не бяха включени в групата.

Санти Касорла откри резултата в 21-вата минута. Испанският полузащитник получи топката на дъгата пред наказателното поле, намери пролука за удар и прати топката в долния ляв ъгъл на Кабайеро.

В 39-ата минута за първи път в английския футбол бе използван изчезващия спрей. Той ще бъде част от Висшата лига, европейските клубни турнири и още няколко първенства на Стария континент.

В 42-рата минута брилянтна контра на "артилеристите" доведе резултата до 2:0 в тяхна полза. Санчес пое топката по дясното крило, намери Саного пред наказателното поле. Нападателят успя да комбинира с Рамзи, който за втори път оплете кълбото в мрежата на "граждамните".

В самия край на първата част Санчес можеше да увенчае дебюта си за Арсенал с гол, но, останал сам срещу Кабайеро, пропусна. Стражът на Сити предвидливо излезе извън наказателното си поле и с шпагат изчисти.

"Гражданите" започнаха по-добре втората част и още в 52-рата минута Йоветич удари гредата. След центриране на Навас, Йоветич надскочи Дебюши, Счесни не се справи добре, но топката се отби от десния страничен стълб на вратата му.

Арсенал обаче успя да изравни играта и дори отбеляза и трети гол. Оливие Жиру отбеляза истински гол бижу. Френският нападател шутира от около 25 метра, прескочи Кабайеро и прати топката под гредата. Въпреки че ударът на Жиру беше фантастичен, вратарят на Сити също може да бъде винен за попадението.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи