3. Атлетико Мадрид наказа своя домакин Волфсбург с голова фиеста за 5:1 (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид наказа своя домакин Волфсбург с голова фиеста за 5:1 (ВИДЕО)

Марио Манджукич вкара първия си гол за "дюшекчиите", а Гризман дебютира с асистенция

Испанският шампион Атлетико (Мадрид) показа страхотен футбол и вкара 5 гола на Волфсбург в контрола пред 18 000 зрители на „Фолксваген Арена”.

Марио Манджукич вкара първото си попадение за „дюшекчиите”, а новата звезда в отбора Антоан Гризман записа първи минути за тима на Диего Симеоне.

Атлетико демонстрира, че иска да запази и през този сезон своя стил с висока преса. Така гостите не позволиха на Волфсбург да изнася топката и след 10 минути игра Раул Гарсия откри резултата с премерен удар след корнер на Габи.

До почивката испанците не вкараха нови голове, но в 54-ата минута Коке даде чудесен пас за Раул Гарсия и той за втори път преодоля Диего Беналио.

Голяма грешка на „вълците” позволи на Манджукич да заобиколи вратаря и Налдо го събори за дузпа. Хърватският нападател сам вкара от бялата точка първия си гол за Атлетико и покачи на 3:0.

Налдо намали малко по-късно с марковата си тупалка от пряк свободен удар, топката срещна тялото на Гризман, който правеше дебют за „дюшекчиите”, и топката спря в мрежата на Моя – 3:1.

Веднага след центъра Коке вкара гол шедьовър с помощта на гредата за 4:1, а 9 минути преди края Гризман даде първата си асистенция и след солова акция пусна за Ектор Ернандес, който с лекота оформи крайното 5:1.

Следващата седмица Атлетико ще играе контрола с Кадис преди да срещне Реал Мадрид за Суепркупата на Испания. Първият мач е на 19 август (вторник).
Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс