Сан Лоренцо грабна Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Аржентинският тим спечели отличието за първи път, след като надви парагвайския Насионал

Аржентинският Сан Лоренцо вдигна за първи път в своята история Копа Либертадорес. Това стана факт, след като  "светците" победиха вкъщи парагвайския Насионал с 1:0 и така спечелиха финала с общ резултат 2:1.

Единственото попадение в мача, игран на ст. „Педро Бидегайн“ в Буенос Айрес, отбеляза Ортигос, който в 36-та минута бе точен от дузпа.

Иначе гостите можеха да открият резултата още при първата си атака, но шут на Оруе срещна гредата. После обаче Сан Лоренцо овладя инициативата, а Насионал разчиташе предимно на контраатаки.

В 35-ата минута, след изпълнение на корнер, Каутеручо стреля, но Коронел с ръка блокира удара му и главният рефер посочи бялата точка. Зад нея застана Ортигос и не сгреши – 1:0.

До края на полувремето домакините опитаха да увеличат аванса си, но не успяха да го сторят, а през втората част темпото на игра спадна още и интересни положения почти липсваха.

Все пак имаше две такива, в които бе замесен нападателят на гостите Барейро бе фаулиран в пеналта, но съдията не отсъди втора дузпа в мача, а малко по-късно именно Барейро бе изведен сам срещу вратата, но се засуети и ударът му бе блокиран.

Така наставникът на Сан Лоренцо Едгардо Бауса вдигна втори трофей в кариерата си, докато Сан Лоренцо спечели за първи път най-престижния клубен турнир на Южна Америка.