Спартак спря рекорда на ЦСКА в дербито на Москва (ВИДЕО)

Георги Миланов игра цял мач, но тимът му падна вкъщи с 0:1

Руският шампион Русия ЦСКА (Москва) отстъпи като домакин с 0:1 пред своя градски съперник Спартак в дербито от IV кръг на Премиер лигата.
Така бе спряна рекордната серия на „армейците“ от 13 поредни победи, стартирала на 15 март тази година.

Българският национал Георги Миланов бе сред титулярите на ЦСКА и получи жълт картон в 80-ата минута. Той игра сравнително добре и действаше като вътрешен полузащитник в схемата 4-2-3-1 на Леонди Слуцкий.

Единственото попадение в срещата падна в 61-ата минута, когато руският национален вратар Игор Акинфеев влезе в краката на Сергей Паршилюк, а десният бек веднага падна в наказателното поле и реферът отсъди дузпа.

С изпълнението се нагърби Дмитрий Комбаров и хладнокръвно прати кълбото в мрежата за 1:0, след като малко по-рано удар на Ким Шелстрьом отдалеч разтресе напречната греда на домакините.

В 93-ата минута Паршивлюк от състава на гостите и Кирил Набабкин от ЦСКА получиха червени картони за спречкване при спряна игра, а след последния съдийски сигнал напрежението ескалира и се стигна до сблъсъци между двата лагера.

Така или иначе обаче Спартак взе трите точки и се изравни по този показател със своите домакини.Лидер е Зенит Санкт Петербург с пълен актив след четири мача.