Пестелив Сити мина победно през "Сейнт Джеймсис Парк" с ювелирна петичка на Джеко (ВИДЕО)

Давид Силва и късен гол на Серхио Агуеро дадоха успешен старт на защитата на титлата

Шампионът Манчестър Сити стартира защитата на титлата във Висшата лига с пестелива победа с 2:0 при визитата на „Сейнт Джеймсис Парк” в Нюкасъл. Ювелирна асистенция на Един Джеко с петичка позволи на Давид Силва да открие в края на първата част, а резервата Серхио Агуеро сложи точка на спора в добавеното време на мача

Така „гражданите” победиха Нюкасъл за общо девети пореден път, ако броим един успех след продължения за Купата на Лигата през миналия сезон. Въпреки загубата, „свраките” имаха надмощие през цялото второ полувреме и само собствените им пропуски ги провалиха.

Преди мача на стадиона бяха почетени двама верни фенове на Нюкасъл – Лиъм Суийни и Джон Алдър, които загинаха в изчезналия полет MH17 на малайзийските авиолинии.

Фернандо дебютира във Висшата лига като титуляр, Джо Харт беше предпочетен за вратарския пост,  а Сабалета, Фернандиньо и Агуеро останаха на пейката заради тежките мачове на световното. Пардю заложи на четирима дебютанти – Дарил Янмаат, Джак Колбак, Реми Кабея и Емануел Ривиер.

Сити започна по-добре и балканското дуо Йоветич – Джеко комбинираше добре в атака. Насри първи тества Тим Крул със силен удар, а холандският страж беше на висота и изби.

Шампионите атакуваха, а Нюкасъл се бранеше успешно до 39-ата минута, когато един гениален ход на Джеко наклони везните към Манчестър. Босненецът получи прехвърлящ пас в наказателното поле от Яя Туре и с петичка пусна в коридор между двама защитници за Давид Силва, който спокойно прати по земя в мрежата за 1:0.

След почивката Нюкасъл натисна и жълти картони получиха Демикелис и Коларов. Пред другата врата Йоветич копна меко за Джеко, чийто удар с глава кацна върху мрежата зад вратата. Яя Туре пък опита да вкара марков гол от пряк свободен удар, но насочи малко над целта.

Айози и Ривиер изпуснаха добри възможности за Нюкасъл, а Сисоко от добра позиция пресили и намери трибуните зад вратата.

Вместо изравнителен гол, в добавеното време феновете видяха втори гол за Сити. Серхио Агуеро се появи на терена в 83-ата минута и във втората на добавеното време надбяга Колочини, Крул отрази първия му удар, но Кун веднага стана на крака и добави с втори удар в далечния ъгъл – 2:0 и точка на спора.