Тотнъм разби КПР на Хари Реднап и се изкачи на върха във Висшата лига (+ВИДЕО)

Куриозен късен гол на Райън Шоукрос донесе равенството 1:1 на Стоук при гостуването на Хъл (+ВИДЕО)

Завръщането на Хари Реднап на „Уайт Харт Лейн” приключи злощастно, като неговият Куинс Парк Рейнджърс беше разбит от яростен Тотнъм с 0:4.

Успехът качва „шпорите” на първото място в таблицата на Висшата лига. В момента Тотнъм, Челси и Суонзи имат 6 точки от два мача. Толкова може да съберат още Манчестър Сити или Ливърпул, в зависимост от резултата от техния сблъсък в понеделник.

Крилото Насер Чадли вкара два за Спърс, докато защитникът Ерик Дайър и нападателят Емануел Адебайор също поместиха имената си сред голмайсторите.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино спечели всичките три мача начело на тима, откакто го пое.

КПР на Реднап загуби и двата си досегашни двубоя във Висшата лига без да отбележи.

Куриозен късен гол на Райън Шоукрос донесе равенството 1:1 на Стоук Сити при гостуването на Хъл Сити, който игра почти цял мач с човек по-малко, в другата среща този следобед.

Централният защитник на „тигрите” Джеймс Честър беше изгонен след само 14 минути, но домакините поведоха чрез Никица Йелавич точно преди почивката.

Тимът на Стив Брус беше корав до 84-ата минута, когато Шоукрос добута топката зад голлинията след удар на Фил Бардски в земята, който срещна гредата. Беше използвана технологията „Голлиния”, която ясно отчете гол.

Попадението на централния защитник донесе първата точка за тима на Марк Хюз този сезон, докато Хъл остава непобеден.