2. - Германия
  3. Без контузения Неделев Майнц измъкна точка от Падерборн в първия кръг на Бундеслигата

Гол от дузпа в 94-ата минута лиши абсолютния новак Падерборн от победа

Контузеният български национал не беше в групата на Майнц 05, който стартира своята кампания в Бундеслигата на Германия с равенство 2:2 срещу новака Падерборн като гост.

Домакините, които играят за първи път в историята си в елита на немския футбол, бяха до голяма степен доминиращият отбор. Но благодарение на дузпа в 94-ата минута Майнц стигна до ремито.

Гостите започнаха по-добре и техният натиск беше възнаграден в 34-ата минута, когато откриха резултата. Домакините не успяха да изчистят свободна топка в наказателното поле, което позволи на японския национал Шинджи Оказаки да вкара с удар от близко разстояние.

Въпреки това, тяхната преднина трая само три минути, като Елиас Качунга намери долния ъгъл на мрежата на Майнц с удар от около 20 метра.

Изглеждаше, че двубоят е напът да завърши 1:1, но три минути преди края Падерборн обърна. Центриране на Марвин Бакаролц беше посрещнато от Уве Хунемайер, който отбеляза с глава.

И това не беше всичко, защото в четвъртата минута на добавеното време Джа-Чеол Ку реализира дузпа и двата отбора поделиха по 1 точка.

Тодор Неделев е с мускулна травма на прасеца и ще остане извън игра в следващите близо две седмици.