Съндърланд удържа Юнайтед на Ван Гаал и остана без загуба (ВИДЕО)

Холандецът спечели първата си точка начело на "червените дяволи"

Луис ван Гаал спечели първата си точка от втория мач начело на Манчестър Юнайтед. В среща от втория кръг на английското първенство „червените дяволи” завършиха 1:1 като гост на Съндърланд. „Черните котки” остават непобедени във Висшата лига, въпреки че нямат победа. Те удържаха финалния натиск на Юнайтед, който поведе в резултата чрез Мата. Всички голове паднаха до първия половин час, като Родуел изравни с глава за домакините.

Съндърланд започна по-добре, но Манчестър Юнайтед, който стартира със загуба от Суонзи с 1:2 в първия кръг, бе отборът, който откри резултата. Удари на Кетърмоул и Уикъм не застрашиха вратата на Де Хеа преди Хуан Мата да се окаже в прегръдките на своите съотборници в 17-ата минута. Ван Перси, който се завърна в игра за „червените дяволи”, намери на фланга Антонио Валенсия. Еквадорецът центрира прострелно през двама защитници и непокритият Мата отклони в мрежата точно пред голлинията.

Напористата игра на Съндърланд обаче даде резултат с изтичането на първия половин час. Джак Родуел засече с глава центриране на Себ Ларсон от корнер в купа от играчи и вдигна на крака „Стейдиъм ъф Лайт”, където имаше 43 217 зрители.

Съндърланд можеше да изравни малко след почивката, когато добре организирана атака позволи на Конър Уикъм да навлезе в наказателното поле, като резервата Майкъл Кейн се подхлъзна. Нападателят шутира към вратата, Тайлър Блекет отклони в опита си да изчисти и за негово щастие кълбото не навести неговата собствена мрежа.

Ключова бе 67-ата минута на мача, когато гостите от Манчестър имаха претенции за дузпа след две единоборства в наказателното поле на Съндърланд. Първо Верхини през иглени уши успя да избие топката от нахлуващия в пеналта Ван Перси, а после имаше явно съприкосновение при спорна топка между Уес Браун и Ашли Йънг, като последният получи жълт картон за симулация. Според Би Би Си, Йънг е демонстрирал театрални умения.

Междувременно, Робин ван Перси отстъпи своето място на Дани Уелбек, докато Аднан Янузай влезе вместо Дарън Флетчър.

Петнайсетина минути преди края вратарят на „черните котки” Вито Маноне предвидливо напусна наказателното поле, за да изчисти извеждащ пас към Ашли Йънг на фланга.

В края Маноне спаси два опита на Йънг, а Съндърланд удържа натиска на гостите от Манчестър.