България взе победа за чест над Израел в последния мач от евроквалифиакциите по баскетбол

Българите направиха страхотен обрат срещу най-добрия отбор в групата и надвиха с 69:61

България завърши с победа квалификациите за Европейското първенство по баскетбол през 2015 година. Възпитаниците на Георги Младенов надиграха с 69:61 като гост отбора на Израел в последния си двубой от група „В“.

Българите направиха страхотен обрат срещу най-добрия отбор в групата, след като петнадесет минути преди края изоставаха с цели 17 точки.

Те подобриха значително играта си в края на третата и в четвъртата част, а съперниците им допуснаха сериозно отпускане след натрупването на солиден аванс.

Двубоят, който се играе в Кипър заради ситуацията в Израел, беше без значение за крайното класиране. Израелците си осигуриха мястото във финалите още в предишния кръг, а българите отдавна изгубиха шансове.

Най-резултатен за българския тим стана Александър Везенков с 20 точки. Въпреки победата националите ни не успяха да се класират за европейското, тъй като допуснаха пет загуби в предишните си пет двубоя. Израел завърши на първо място в групата с 4 победи и 2 загуби.