ЦСКА победи Металург (Донецк) с 3:2 в приятелско футболно шоу (ВИДЕО+СНИМКИ)

Йоахим, Фелипе и Милисавлевич донесоха успеха на ЦСКА, а Грегъри Нелсън направи асистенция в кулминацията на празника на "Армията"

ЦСКА победи Металург (Донецк) с 3:2 в контрола, която беше кулминацията на целодневния футболен празник на „Българска армия” в неделния 7 септември. Ранен гол на Йоахим даде аванс на ЦСКА, а Жуан Фелипе преди почивката за втори път изведе „червените” напред, но Металург отново изравни преди Неманя Милисавлевич да донесе успеха с точен шут 12 минути преди края.

Любимецът на сектор „Г” Велизар Димитров получи две отделни награди от двата отбора преди мача, но не взе участие в него. Жуниор Мораес не присъства, защото е с половинката си и двамата чакат бебе, докато Грегъри Нелсън направи асистенция за Металург и обра овациите на над 5 000 души при своята смяна.

Тодор Янчев пък стана член на "Алеята на славата" на ЦСКА. Същата чест посмъртно бе оказана и на Никола Цанев.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Началото на мача бе бурно с по един разменен гол в двете врати. В 3-ата минута защитата на гостите се размина с центриране от корнер и на втора греда Орелиен Йоахим необезпокояван засече с крак в мрежата за 1:0.

Веднага обаче Металург изравни. Грегъри Нелсън проби по крилото и центрира за централния нападател Лазич, който нямаше проблем да направи 1:1.

ЦСКА поведе за втори път в 34-ата минута. Йоахим проби отдясно, стигна аутлинията и пусна към точката на дузпата, където Жуан Фелипе технично насочи в обратния ъгъл и неспасяемо отбеляза – 2:1.

Точно преди почивката Маркиньос бе близо до трети гол и само отличната намеса на вратаря Бандура спаси Металург, като той извади топката изпод гредата в корнер.

Двамата треньори направиха доста смени, а Металург успя за втори път да изравни. В 73-ата минута Александър комбинира добре с резервата Мишенко и с удар от 25 метра в близкия десен ъгъл преодоля ветерана Стоян Колев – 2:2.

ЦСКА обаче не се задоволи с реми и 12 минути преди края Неманя Милисавлевич нахлу отдясно и с удар по диагонала донесе успеха с гол за 3:2.

Състави:

ЦСКА33. Дивиш, 14. Валентин Илиев (к); 21. Венцислав Василев; 48. Марин Оршулич; 77. Тончи Кукоч, 4. Стивън Сънди, 7. Тони Силва, 11. Неманя Милисавлевич, 28. Маркиньос, 70. Жуан Фелипе, 13. Орелиен Йоахим
Резерви: 5. Мисиджан, 6. Крачунов, 31. Супусепа, 34. Причиненко. 8. Галчев, 22. Бергонси, 32. Радой Божилов, 17. Серджиу Буш
Старши треньор: Стойчо Младенов

Металург Донецк: 12. Бандура, 6. Калитов, 4. Чечер (к), 44. Прима, 2. Барановски, 15. Шарпар, 17. Поступаленко, 9. Лазич, 8. Грегъри Нелсън, 14. Александар, 23. Адорно
Резерви: 79. Панкив, 87, Машмашенко, 84. Козак, 94. Задирака, 55. Собал, 40. Мисак, 77. Итерион
Треньор: Владимир Пятенко

Главен съдия: Таско Тасков

90+1'
Статистика след края на мача:
Голови положения: 3 – 3
Удари към вратата: 15 – 8
Удари в очертанията на вратата: 9 – 6
Корнери: 8 – 1
Засади: 1 - 3

90'  Край на мача! ЦСКА - Металург (Донецк) 3:2!

87'
Причиненко центрира от пряк свободен удар, вратарят скочи и изби преди Галчев да играе с глава.

86'  Козак на мястото на Лазич.

82'
Крачунов намери Буш и последва удар на румънеца, Панкив е на място и лови.

80'
Мисак замени Адорно за украинците.

78'  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Неманя Милисавлевич нахлу отдясно и от 11-12 метра простреля вратаря Панкив за 3:2! ЦСКА повежда отново!

75'
Радой Божилов и Мисиджан влизат на местата на Тони Силва и Венци Василев.

73'  ГОЛ
 ЗА МЕТАЛУРГ - 2:2! Александър разигра с Мишенко и с мощна тупалка от 25 метра в близкия десен ъгъл матира Колев - 2:2!

71'
Грегъри Нелсън е заменен от Мишенко, бурни овации от публиката за бившия играч на ЦСКА!

64'
Жълт картон за Александър.

63'
Александър пробва удар в близкия ъгъл, Стоян Колев се намесва добре и спасява!

62'
Жълт картон за Крачунов за фаул срещу Адорно.

60'
4 смени накуп за ЦСКА. Буш, Супусепа, Крачунов и вратарят Стоян Колев влизат вместо Йоахим, Кукоч, Оршулич и Дивиш.

54'
Жуан Фелипе се справи умело на крилото, но центрирането му към Йоахим не се получи.

52'
Мощна тупалка на Кукоч от фаул се удари в гърба на Чечер, топката отиде в краката на Йоахим, но Барановски се справи добре и избива.

47'
Грешка в отбраната на Металург позволи на Йоахим да излезе очи в очи с резервния вратар Панкив, но стражът се справи и отрази шута!

47'
Собал отлично финтира Венци Василев на фланга, но нямаше кой да засече опасното му центриране пред вратата на ЦСКА.

46'
Тройна смяна и в отбора на Металург - вратарят Бандура, Калитов и Поступанеко са заменени, влизат Панкив, Собал и Задирак

46'  Тройна смяна за ЦСКА на почивката - Валентин Илиев, Маркиньос и Сънди излиза и на техните места ще играят Причиненко, Галчев и Бергонси.

46'
Начало на второто полувреме!

45+1'  Статистика от първото полувреме:
Голови положения: 2 – 2
Удари към вратата: 6 – 4
Удари в очертанията на вратата: 4 – 3
Корнери: 4 – 1
Засади: 1 - 1

45'  Край на първото полувреме! ЦСКА - Металург (Донецк) 2:1!

44'  Близо! Тончи Кукоч стреля в стената от пряк свободен удар, гостите сбъркаха и Маркиньос влезе в наказателното поле, стреля под гредата, вратарят Бандура се разтегна и спаси!

38'
Контра за ЦСКА, но извеждащият пас към Тони Силва бе пресечен.

38'  Грегъри Нелсън навлиза в наказателното поле, но се спъна и Тунчев спокойно му взе топката.

37'
Маркиньос центрира от корнер, но защитник избива, фалцов удар на Жуан Фелипе от 30-ина метра право в ръцете на вратаря

37
Кукоч и Милисавлевич пак разиграха добре отляво, хърватинът влезе във вратарското поле, но от малък ъъгл вратарят изби удара му!

35'
ЦСКА показва уникална ефективност и досега от две положени

34'  ОТЛИЧЕН ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:1! Йоахим проби отдясно, стигна аутлинията и пусна към дузпата, където Жуан Фелипе сви топката в обратния ъгъл неспасяемо за 2:1!

32'  Опасна контра на Металург, Поступаленко проби през центъра, пусна наляво, където негов съотборник се спъна и провали ситуацията.

29'
Жуан Фелипе стреля силно, но и много неточно.

28'
Хубава комбинация отляво между Кукоч и Милисавлевич, последва пас към точката на дузпата, където Поступаленко внимава и чисти напред.

25'
Дивиш сбърка при изнасянето на топката и подари топката на Лазич, който опита да го прехвърли, но твърде ниско и леко и Якуб Дивиш лови.

24'    Жълт картон за голмайстора за гостите Лазич, който удари лошо в главата Валентин Илиев. Капитанът на ЦСКА остана за кратко да лежи на тревата, но бързо стана и продължава.

20'
Груб шпагат в краката на Маркиньос, който сам напредна после до наказателното поле, но там сбърка с паса.

18'
Добра преса на Металург (Донецк) в центъра не дава възможност на ЦСКА да гради опасни атаки.

16
'  Адорно прати силен удар от границата на наказателното поле към далечния ъгъл, топката профуча силно покрай целта.

15'  Равностойна игра в добро темпо.

6'  Около 5 000 зрители по трибуните на "Българска армия"

5'  ГООЛ ЗА МЕТАЛУРГ! Лазич изравява набързо за 1:1! Грегъри Нелсън проби по фланга и центрира, а Лазич разстреля Дивиш.

4'  При гола феновете на ЦСКА хвърлиха бомба към новите седалки в сектор "Г", където са настанени много деца.

3'  ГООЛ ЗА ЦСКА! Центриране от корнер, топката мина през няколко защитници и зад гърба им Орелиен Йоахим засече в мрежата!

2' Цялото ръководство на ЦСКА е на стадиона за големия празник, организиран от "червените днес.

1'
Начало на мача

0'
Велизар Димитров получи специална награда от името на Александър Томов, но тя му бе връчена от Александър Тодоров

0'  Велизар Димитров и Жуниор Мораеш няма да играят в мача. Велизар е облечен официално, а Мораес въобще не е на стадиона, а до жена си, която се очаква да го дари с дете в близките часове.