2. Световен футбол
  3. Бивш играч на Вихрен и вратарски гаф отнеха победата на Япония срещу Венецуела

Бивш играч на Вихрен и вратарски гаф отнеха победата на Япония срещу Венецуела

Ейджи Кавашима изпусна силен удар на Сичеро в 71-ата минута за 2:2 в Йокохама

Венецуела на два пъти навакса гол пасив, за да измъкне 2:2 срещу Япония в контрола на „Нисан Стейдиъм” в Йокохама. Голяма грешка на японския вратар Ейджи Кавашима позволи на южноамериканците да изравнят 19 минути преди края.

И двата отбора свикват с новите си треньори – Хавиер Агире на „самураите” и Ноел Санвисенте на венецуелците.

Япония започна напористо и Кейсуке Хонда стреля малко над целта в началните минути.  Грешка в тяхната зашита обаче откри добра възможност пред Саломон Рондон и само добрата намеса на вратаря Кавашима запази двете нули. Друго недоразумение в японската защита позволи на Луис Сеихас да напредне, но той би неточно.

Головете дойдоха след почивката, а началото дадоха домакините, 7 минути след паузата Йошинори Муто напредна през центъра и насочи добре с нисък удар в десния ъгъл за 1:0.

Авансът издържа само 6 минути. Хироки Мизумото повали Алехандро Гера и Рондон матира вратаря от бялата точка – 1:1.

Азиатците си върнаха преднината бързо. Шинджи Оказаки намери Шибасаки и той с хубаво воле с десния крак направи 2:1.

Хонда нацели гредата с пряк свободен удар от дистанция веднага след това.

19 минути преди края бившият играчи на Вихрен (Сандански) Габриел Сичеро стреля отдалеч, а Кавашима позволи топката да му мине през ръцете за крайното и сякаш заслужено 2:2 в Йокохама.