Арсенал и Сити не излъчиха победител в шоу на "Емирейтс" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора си поделиха играта, но гостите удариха две греди в края

В истинско шоу с марка „Висша лига” Арсенал и Манчестър Сити не успяха да излъчат победител в 4-ия кръг на английското първенство. Изключителният двубой на „Емирейтс” завърши 2:2. Арсенал осъществи пълен обрат чрез Джак Уилшър и Алексис Санчес, след като Серхио Агуеро бе извел Сити напред. Но куршум с глава на Мартин Демикелис фиксира равенството.

Арсенал закръгли на 20 поредните си мачове във Висшата лига у дома без загуба, но неубедителни изяви при статичните положения им костваха победата този следобед.

Дани Уелбек направи своя дебют за Арсенал след преминаването си на „Емирейтс” от Манчестър Юнайтед в последния ден от трансферния прозорец. Аарън Рамзи се възстанови от удар в мача на Уелс, докато Матийо Фламини беше предпочетен пред Микел Артета.

Франк Лампард дебютира за Манчестър Сити, но Яя Туре отсъстваше от състава, след като халфът игра за Кот д’Ивоар в сряда. Серхио Агуеро започна като самотен канападател, докато Стеван Йоветич отпадна поради разтежение.

Първата възможност беше за Арсенал (7’). Санчес стреля ниско към Харт, който се затрудни, но в крайна сметка се справи.

Дани Уелбек (12’) имаше чудесна възможност да дебютира с гол. Нападателят се възползва от грешка на Силва и пробва да прехвърли Харт, но улучи гредата.

Първата възможност пред Сити се откри в 26-ата минута, когато Лампaрд и Милнър разиграха добре. Последният стреля извън наказателното поле, но топката профуча покрай сглобката.

Две минути по-късно Агуеро изведе „гражданите” напред в резултата. Аржентинецът се потруди доста, за да спечели топката в халфовата линия и да намери Навас на десния фланг. Испанецът имаше пространство преди да отправи перфектен пас в пеналта и Агуеро нямаше проблем да преодолее Шчесни – 1:0.

Силва можеше да покачи на 2:0 (32’). Навас намери Сабалета в наказателното поле. Последният отлично върна към Силва, който избегна шпагат преди да шутира ниско, но Шчесни спаси. В тези минути Арсенал изпитваше проблеми.

На почивката Самир Насри замени Франк Лампард.

Агуеро бе намерен от Силва в 55-ата минута и се обърна, след което обаче стреля лошо над напречната греда.

Клиши опита да прати над Шчесни (59’), но топката премина покрай далечната греда.

Джак Уилшър изравни по фантастичен начин в 63-ата минута. Алексис и Рамзи разиграха извън наказателното поле преди уелският полузащитник да плъзне топката към Уилшър, който с прецизен удар над Харт вкара типичен гол за Арсенал – 1:1.

Дебюши и Уелбек пропуснаха преди Арсенал да осъществи пълен обрат (74’). Уилшър насочи с глава към Санчес, който с прекрасно воле прати топката неспасяемо над Харт в рамките на вратата.

Сити обаче сравнително бързо изравни. Това стана в 83-ата минута, когато Демикелис засече с глава центриране от корнер, изпълнен от резервата Коларов, и с помощта на гредата не остави шансове на Шчесни и бранителите край него.

До края Уелбек и Коларов пропуснаха да донесат победата за някой от двата отбора, като Сити удари две греди, а освен това тяхно попадение не беше признато поради засада.

Арсенал – Манчестър Сити 2:2
0:1 Агуеро (28’)
1:1 Уилшър (63’)
2:1 Санчес (74’)
2:2 Демикелис (83’)

Стадион: „Емирейтс”, Лондон, 60 003 зрители