Неудържим Диего Коща изведе Челси еднолично на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Испанецът отбеляза първия хеттрик във Висшата лига този сезон, Лоик Реми също бележи в дебюта си

Неудържимият Диего Коща не може да спре да бележи откакто заигра във Висшата лига. Испанският нападател вече има седем попадения в четири мача за Челси в Премиършип, след като отбеляза хеттрик при успеха с 4:2 над Суонзи.

Новото попълнение на "сините" Лоик Реми също успя да се разпише, а головете за "лебедите" точен беше Джонджо Шелви, като Джон Тери си отбеляза нелеп автогол още в началото на двубоя.

"Лебедите" започнаха по-добре мача, като по никакъв начин не бяха стъписани от факта, че са гости на "Стамфорд Бридж". И не след дълго възпитаниците на Гари Монк материализираха превъзходството си. В 11-ата минута Ки намери Тейлър в наказателното поле, бранителят на Суонзи стреля и след рикошет в Джон Тери топката попадна във вратата на Челси.

Малко по малко тимът на Жозе Моуриньо се върна в двубоя и точно преди почивката изравни. Фабрегас центрира от корнер, отбраната на гостите не се справи добре, Диего Коща бе изпуснат и испанският нападател с глава успя да изравни.

Само 10 минути след началото на втората част смъртоносната комбинация между Фабрегас и Коща отново проработи. Фабрегас размени няколко паса с Азар, след което пусна топката за Коща, който отблизо не остави никакви шансове на Лукаш Фабиански.

В 67-ата минута Диего Коща оформи и своя хеттрик, превръщайки се в първия футболист във Висшата лига този сезон с три или повече попадения в един мач. Малко след това испанецът отстъпи мястото си на терена на Лоик Реми, който също записа името си сред голмайсторите.

По-малко от девет минути след като дебютира за Челси френският нападател отбеляза и първото си попадение с фланелката на "сините". Страхотна атака на домакините, минала през Азар и Оскар, бе завършена от Реми, който се отблагодари на Жозе Моуриньо за това, че го привлече.

Водопадът от голове обаче още не бе секнал. В 86-ата бившият играч на Ливърпул Джонджо Шелви намали резултата, оформяйки крайното 4:2 за Челси.

Така Челси излиза еднолично начело на класирането с 12 точки. Суонзи остава втори с 9. Това бе първо поражение за "лебедите" от началото на сезона, докато Жозе Моуриньо остава непобеден в първите четири кръга.

По-късно тази вечер Ливърпул посреща Астън Вила от 19:30 часа на "Анфийлд".

В друг интересен двубои от четвъртия кръг във Висшата лига, играни от 17:00 часа, Саутхемптън разгроми с 4:0 Нюкасъл у дома. "Свраките" остават без победа в елита, като имат едва две точки след четири мача. Нюкасъл се свлече до дъното на класирането, а столът на Алън Пардю започва много сериозно да се клати.