Резервата Неймар донесе трета поредна победа на Барса (ВИДЕО)

Бразилецът стана от скамейката и с два гола за пет минути осигури успеха на каталунците над Атлетик (Б)

Неймар вкара на два пъти, за да донесе победа с 2:0 на Барселона над Атлетик (Билбао) на „Ноу Камп” този следобед.

Каталунците бяха близо до откриване на резултата в първите десет минути, когато Педро опита да оползотвори центриране на Мартин Монтоя, но Горка Ирасиос успя да спаси със сетни усилия.

Билбао изглеждаше жив, когато имаше топката. Ариц Адурис пристискаше отбранителния вал на Барселона, но само толкова. Така и не успяваше да отправи удар.

Лео Меси опита да изведе Мунир Ел-Хадади, но тийнейджърът стреля високо над вратата.

В началото на второто полувреме Мунир помисли, че е вкарал, след като засече ниско центриране на Меси в мрежата, но асистент рефера бе вдигнал флага за засада.

Жорди Алба отправи силен удар в долния ъгъл, като домакините продължиха да търсят гола, но Ирасиос се хвърли и спря кълбото.

Защитникът беше въвлечен в ново попълнение малко по-късно. Той опита да намери Меси с центриране отляво, но Лапорте надделя над аржентинеца в единоборството и да изчисти.

Неймар стана от пейката за последния половин час, като центрира към Меси, но нападателят прати над вратата отблизо.

Бразилецът успя да открие само 10 минути преди края, овладявайки извеждащо подаване на Меси и намирайки долния ъгъл.

Само пет минути по-късно той добави втори, осигурявайки успеха след нова асистенция на Меси.

Това бе трети пореден успех за Барса от началото на шампионата и тимът на Луис Енрике е с пълен актив от 9 точки на върха в класирането на Примера. "Дюшекчиите" паднаха до 10-ата позиция, като имат едва три точки от три мача.