Русия №1 на световното по борба, нашите с един медал

Русия се класира на първо място в отборното класиране по медали на световното първенство по борба – свободен и класически стил, за мъже и жени.

Руските борци спечелиха 6 златни, 4 сребърни и 5 бронзови отличия, а зад тях се нареди Япония с  4 златни и 2 сребърни медала. Челната тройка се допълва от – 2 златни медала.

Българските борци приключиха без медал последния ден на световното първенство в Ташкент.

И двамата ни представители днес в класичестия стил - Иво Ангелов и Владислав Методиев не успяха да пробият до отличията.

Най-близо до тях бе Методиев, който стигна до репешажите в кат. до 98 кг. Той започна с две победи - срещу украинеца Тимченко с 3:2, а после тушира и венецуелеца Карабало. На четвъртфиналите обаче европейският вицешампион за 2013-а бе спрян от германеца Хаслар - туш, който обаче стигна финал и даде втори шанс на Методиев. По време на схватката обаче българинът получи травма на носа. Миналата година по време на турнира "Никола Петров" той получи счупване на същото място.
Травмата се оказа сериозна и в репешажите Методиев получи лекарска забрана да не излиза срещу румънеца Алексус.

Световният и европейски шампион за 2013-а Иво Ангелов (59 кг) отпадна рано. Той стартира с технически туш срещу испанеца Алберт Багумян - 9:0, а в следващия кръг приключи наравно - 1:1 с норвежеца Берг. Скандинавецът на успя да стигне финала и българското участие приключи.

Така равносметката за българската борба от световното в Ташкент е едно бронзово отличие, спечелено от Тайбе Юсеин.

Отборът ни в класическата борба се прибира утре, 15 септември, с полет в 20,40 ч от Истанбул.
Уникален: Карлос Насар подобри 3 световни рекорда в Русе