Шалке наказа грешките в защита на Дортмунд и взе дербито на Рур (ВИДЕО)

Отборът на Юрген Клоп вече три мача няма успех в Бундеслигата, Байерн се справи с Кьолн, вижте всички резултати в Германия

Шалке победи Борусия (Д) с 2:1 в голямото дерби на Рур от 6-ия кръг на Бундеслигата и вкара местния си съперник в криза, защото отборът на Юрген Клоп вече три поредни мача няма успех в шампионата. Матип и Чупо-Мотинг дадоха ранен аванс от два гола за „миньорите”, а Обамеянг почти веднага върна един гол, но до края Борусия не намери сили отново да навакса два гола пасив, както направи в миналия кръг срещу Щутгарт.

Дербито на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен започна във френетично темпо, но Шалке нанесе първия удар. Удар на Чупо-Мотинг отдалеч рикошира в бранител и излезе в корнер. Денис Аого центрира на втора греда, а там защитникът Жоел Матип даде ранен аванс на „миньорите” в 10-ата минута.

Чиро Имобиле опита сам да изравни с хубав пробив отдясно, но завършващият удар подведе голмайстора на Серия А през миналия сезон и той насочи в аут.

Точно в средата на полувремето Шалке наказа втора голяма грешка в защитата на „жълто-черните”. Вайденфелер отлично спаси удар с глава на Матип, но защитата не успя да изчисти и топката беше върната пред вратата, където Ерик Чупо-Мотинг прати в долния десен ъгъл за 2:0.

Дортмунд успя да се върне в мача само 3 минути по-късно. Адриан Рамос направи пробив отдясно и центрира, Имобиле се размина, но от далечната страна Пиер Еемрик Обамеянг прониза вратаря Фаарман за 2:1.

Преди почивката Клеменс се контузи и Йенс Келер бе принуден да пусне Сидни Сам на фланга за домакините.

Второто полувреме започна ударно и Фаарман спаси удар на Имобиле, а Кевин Принс Боатенг би неточно.

Обамеянг виждаше как изравнява с пряк свободен удар над стената, но вратарят на Шалке акробатично се протегна и спаси.

После пък Фаарман сбърка и не се намеси добре при центриране от пряк свободен удар, но никой от Дортмунд не успя да засече последвалото центриране на Йоич.

Шалке удържа крехкия аванс и зарадва феновете си с едва втора победа за сезона в Бундеслигата.