2. - Англия
  3. Челси и Диего Коща пуснаха машината за голове три пъти срещу Астън Вила (ВИДЕО)

Челси и Диего Коща пуснаха машината за голове три пъти срещу Астън Вила (ВИДЕО)

Диего Коща вкара своя осми гол във Висшата лига за 6 кръга, а бразилците Оскар и Вилиян добавиха по още един за едноличния лидер в Англия

Челси надигра Астън Вила с класическото 3:0 у дома и остана еднолично на върха във Висшата лига. Диего Коща  вкара 8-ия си гол в 6 мача, а по едно попадение добаввиха Оскар през първата част и Вилиян през втората.

Съставът на Моуриньо изпусна първи точки за сезона при ремито 1:1 като гост на шампиона Манчестър Сити миналия уикенд, но сега „сините” бързо се върнаха на пътя на победата.

В 7-ата минута Иванович пусна в коридор за Вилиян отдясно, Брад Гузан отрази удара, но топката се върна към бразилеца, който чукна за своя сънародник Оскар и номер 10 мушна между защитник и вратар до близката греда за 1:0.

Челси контролираше средата на терена, като Сеск Фабрегас дърпаше конците за домакините. Именно той не се справи добре със завършващия удар след половин час, когато Еден Азар проби отляво и му подаде.

Диего Коща получи първия си шанс чак в 34-ата минута, но Гузан се справи лесно с удара му с глава.

Челси сякаш беше заспал в началото на втората част, само за да се събуди с втори гол в 59-ата минута. Еден Азар и Вилиян комбинираха добре, Аспиликуета получи на левия фланг и центрира за Диего Коща, който с глава вкара 8-ия си гол за 6 кръга във Висшата лига. Мики Куин е
единственият играч, който е вкарвал повече голове (10) в първите си 6 мача в английския елит.

11 минути преди края домакините сложиха точка на спора. Коща овладя пас на Фабрегас, проби и стреля, Гузан спаси, но рикошетът бе щастлив за Вилиян, който вкара на празна врата за крайното 3:0.

Челси е самотен на върха с 16 точки от 6 мача, а Астън Вила остана с 10 на петото място.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)