Берое счупи прокобата в „Надежда” с класика в мач с две пропуснати дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци постигнаха първа победа над Локомотив в София от 1991 г. насам

Берое завърши с победа първата половина от редовния сезон в „А” група, след като постигна дебютен успех в официален мач над Локомотив в София от 31 август 1991 година насам.

Старозагорци спечелиха с класическото 3:0 двубоя от XI кръг на българския елит и така, поне временно, се изкачиха на втората позиция в класирането. Те имат 21 точки в актива си и преди изиграването на останалите двубои от кръга са с 4 зад лидера ЦСКА и с две пред Левски и Литекс.

Срещата в петък следобед се игра пред около 1500 зрители в столичния квартал „Надежда” и започна с минута мълчание в памет на жертвите в завода "Миджур" край село Горни Лом.

Малко след началото гостите успяха да поведат в резултата, макар и след вратарска грешка на национала Божидар Митрев. Стражът на домакините бе изненадат от един далечен удар на Аласан Н’Диайе в четвъртата минута, пропусна топката през ръцете си, тя мина между краката му и влезе в мрежата – 1:0 в полза на Берое.

След попадението двата отбора трудно стигаха до чисти голови възможности, тъй като преобладаваха единоборствата, а това доведе до четири жълти картона, по два за всеки от опонентите.

Локомотив (София) опита да отговори, но разчиташе най-вече на удари отдалеч, които не затрудняваха особено Макенджиев. Керкар и Елиша също пробваха късмета си с изстрели от дистанция, ала Митрев бе стабилен след грешката, която допусна и така Берое се оттегли на почивка с минимален аванс.

След паузата домакините осъществиха натиск и стигнаха до дузпа, след като в 55-ата минута Владимир Зафиров игра с ръка в наказателното си поле и реферът Николай Йорданов посочи бялата точка. Зад нея застана капитанът на домакините Бранеков, който обаче стреля право в тялото на Мекенджиев и вратарят спаси.

Веднага след това Берое вкара второто си попадение. Това стана в 57-ата минута, когато Керкар изведе хитро Крис Гади и последният е измъкна от отбраната на домакините, а после от упор разстреля вратаря за 2:0!

Попадението сякаш пречупи домакините и те заиграха някак хаотично, докато гостите нанесоха своя трети удар в 76-ата минута. Тогава Керкар проби през центъра и комбинира с Елиаш, който подаде към непокрития Крис Гади, а той от своя страна реализира второто си попадение в мача за 3:0.

Резултатът можеше да стане още по-изразителен две минути по-късно, когато Берое също получи право да изпълни дузпа. Елиаш обаче прати топката в напречната греда и пропусна наказателния удар.

В заключителната част на двубоя всеки от отборите нацели по веднъж гредата, след като в 85-ата минута резервата на гостите Стефан Спировски изпълни майсторски един пряк-свободен удар, но топката срещна сглобката на вратата.

В даденото от рефера продължение пък капитанът на домакините Александър Бранеков нацели лявата греда с мощен шут от над 30 метра, а това бе и последното интересно положение в мача.

След неговия край столичните железничари останаха в долната шестица със 17 точки от 11 изиграни мача, като вече изостават на четири от Берое.