Унгария открадна точка от Букурещ след гол в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите се отлепиха от дъното, а Румъния оглави група „F” след мач с 12 жълти картона

Румъния пропусна да спечели домакинството си срещу Унгария, но въпреки това оглави класирането в група „F” на европейските квалификации.

Мачът в Букурещ приключи при равенство 1:1, като гостите стигнаха до попадението си в заключителните минути на срещата.

Тя не започна добре за домакините, защото още в петата минута Дорин Гоян се контузи и бе заменен от Флорин Гардош.

Въпреки това обаче домакините нанесоха своя удар в самия край на първото полувреме, когато Разван Рат намери Раул Русеску и той реализира дебютния си гол за Румъния, с който откри резултата – 1:0.

През втората част гостите се опитаха да отговорят на предизвикателството и успяха да го сторят, макар и чак в 82-ата минута. Тогава Балаш Джуджак изпълни отлично един пряк-свободен удар и направи безпомощен стража на румънците, който успя да докосне топката, но тя влетя в мрежата му – 1:1.

След срещата, изпъстрена с 12 жълти картона, домакините оглавиха класирането с 4 точки от два мача, но Финландия и Северна Ирландия имат по три, както и мач по-малко.

За унгарците точката бе първа в групата и така те изпревариха Гърция и Фарьорски остров, които са без актив до момента.