2. - Други
  3. Чехия взе трета победа в евроквалификациите

Чехия взе трета победа в евроквалификациите

Тимът на Павел Върба даде сериозна заявка за участието си на финалите във Франция

Чехия победи с 4:2 Казахстан като гост в трети мач и за двата отбора от група "А" на квалификациите за Европейското първенство през 2016 година.

Това е трета победа за чехите, които оглавиха класирането в групата с пълен актив от девет точки.

Възпитаниците на Павел Връба взеха комфортен аванс още преди почивката с голове на Докал и Лафата. 10-ина минути след почивката Крейчи направи резултата класически.

В края на мача, за по-малко от 10 минути, паднаха нови три гола. Казахстан намали резултата с гол на Логвиненко в 84-тата. Четири по-късно обаче Нечид отново даде аванс от три гола на чехите.

Крайното 4:2 оформи Логвиненко в допълнителното време с второто си попадение в двубоя.

Така, Чехия даде сериозна заявка за участието си на европейските футболни финали във Франция след две години. Чехите победиха последователно два от лидерите в групата - Холандия, Турция, след което постигнаха успех и срещу Казахстан и са убедителен лидер в групата с девет точки от три мача.

Тимът на Казахстан има само една от равенството 0:0 с Латвия още от първия си мач в групата.

От 21:45 часа тази вечер са останалите два мача в групата: Исландия - Холандия и Латвия - Турция.