Коста Рика продължи победния си път в Азия (ВИДЕО)

Халфът Селсо Боргес се разписа два пъти при победата с 3:1 над Южна Корея

Халфът Селсо Боргес се разписа два пъти при победата на Коста Рика с 3:1 срещу Южна Корея в контролен мач по футбол, игран в Сеул. Той вкара голове в двете полувремена, с което тимът от централна Америка записа втора поредна победа от азиатския си тур.

Боргес вкара първия гол след добре изработено положение от Брайън Руис в 38-та минута, но преднината на Коста Рика не се задържа дълго. Хън-мин Сон се разписа малко преди края на първото полувреме и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Само секунди след началото на втората част обаче Боргес донесе победата на Коста Рика след красиво изпълнение с пета. Крайното 3:1 оформи Оскар Дуарте в самия край. Преди да победи Южна Корея, Коста Рика се наложи с 4:3 над Оман в столицата Мускат.