3. Швейцария записа първите си точки в квалификациите след 4:0 над Сан Марино (ВИДЕО)

Голове на Сеферович, Джемайли и Шакири донесоха трите точки на "кръстоносците"

Швейцария записа първите си точки в квалификациите за Евро 2016 след победа с 4:0 над Сан Марино в мач от група „E”. Гостите поведоха в 10-тата минута чрез Сеферович, а отново той бе точен в 24-ата.  Джемайли направи 3:0 в 30-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Шакири в 79-ата минута. Родригес не успя да направи 5:0, след като пропусна дузпа отсъдена в 90-ата минута. Гостите владееха топката през 80% от мача, а Сан Марино отправи едва два удара към вратата на Швейцария.

„Кръстоносците” бяха безспорните фаворити в мача, независимо от лошото начало, което имаше селекцията на Владимир Петкович. Швейцария започна добре мача и в 10-ата минута Сеферович засече с глава далечно центриране на Касами, пращайки топката във вратата на Сан Марино.

Сеферович бе точен отново в 24-ата минута, след добър удар от границите на големия пеналт, който намери долния десен ъгъл на вратата на Сан Марино.

„Кръстоносците” направиха резултата класически след само половин час игра, за което помогна и недобре построената защита на домакините. Родригес центрира от корнер в 30-ата минута, а Джемайли непокрит от никой стреля с глава от близко разстояние и не остави шансове за вратаря Симончини.

През втората част Швейцария продължи с офанзивната си игра, но до ново попадение се стигна чак в 79-ата минута. Гранит Шака центрира от ъглов удар, а Шакири от близка дистанция не сгреши – 4:0 за Швейцария. Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 90-ата минута, която обаче бе спасена от вратаря Симончини, който успя да парира удара на Родригес.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи