3. Северна Ирландия остави Раниери без победа начело на Гърция (ВИДЕО)

Северна Ирландия остави Раниери без победа начело на Гърция (ВИДЕО)

Победи за гостите и в трите мача от група „F” на европейските квалификации

Северна Ирландия постигна дебютната си победа в Гърция, след като надви съперника за първи път от 50 години насам.

Възпитаниците на Мартин О’Нийл продължиха перфектната си серия в европейските квалификации, след като се наложиха с 2:0 и така остнаха едноличен лидер в група „F” с пълен актив от точки след три срещи.

Те успяха да открият резултата още в деветата минута, когато Джейми Уард се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след едно центриране от корнер, топката се озова у него около точката за дузпата и той без забавяне я прати в мрежата – 1:0.

Малко по-късно дойде нова неприятна новина за селекционера на домакините Клаудио Раниери, който все още няма успех начело на тима, защото Лукас Винтра се контузи и трябваше да бъде заменен.

Въпреки това домакините се опитаха да изравнят, но разчитаха предимно на дълги подавания и центрирания, а това не доведе до резултат и гостите се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

Почти веднага след подновяването на играта обаче те го удвоиха. Това стана в 51-ата минута, когато северноирландците направиха една показна контраатака и Кайл Лаферти преодоля бранител, за да прати после топката между краката на гръцкия страж – 2:0.

След това гостите се прибраха в защита и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал, който озакони трите им точки. С тях те вече имат 9 в актива си, с две повече от втория в таблицата.

Това е отборът на Румъния, който успя да спечели изключително важното си гостуване на Финландия също с 2:0 и по този начин да измести съперника от втората позиция във временното класиране.

На два пъти точен за северните ни съседи бе Богдан Станку (’54 и ’83), а домакините завършиха срещата с човек по-малко, тъй като заради втори жълт картон десет минути след паузата бе изгонен Александер Ринг.

Така Финландия остана с 4 точки, колкото вече има и отборът на Унгария, спечелил с минималното 1:0 визитата си на аутсайдера Фарьорски острови.

6 Фарьорски Острови 3 0 0 3 -5 0
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи