Преслав Йорданов донесе точка на Локо (Сф) в Стара Загора при дублиращите отбори

Александър Манолов даде аванс на Берое, но Преслав Йорданов бързо изравни през първата част

„Берое“ U21 завърши наравно 1:1 домакинството си на „Локомотив“ U21 (София) в мач от XI кръг на Младежката група. Александър Манолов откри от дузпа в 33-ата минута, но Преслав Йорданов изравни шест минути по-късно. Така след пълното завъртане за първи път срещу всички съперници младежите на „Берое“ имат актив от 15 точки спечелен от 4 победи, 3 равенства и 4 загуби.

В 3-ата минута Георги Динков извежда по лявото крило Венцислав Иванов, който навлиза в наказателното поле и пада, искайки дузпа, но реферът не вижда такава.

Димитър Трайков открадна топка в центъра в 9-ата минута и пробва да изведе Емин Ахмед, който обаче бе изпреварен от защитник на „Локомотив“. Последният насочи кълбото към собствената си врата, но високо над нея в корнер след който не се случи нищо опасно.

В 11-ата минута след дълъг пас в наказателното поле Венцислав Иванов се пребори и върна назад към Емин Ахмед, който стреля, но ударът му бе блокиран, а след това топката бе и избита.

В 18-ата минута след опасно центриране в наказателното поле Михаил Михайлов изпусна топката, която попадна в Александър Манолов от „Локомотив“. Той стреля, но Михайлов успя да спаси.

Две минути по-късно Кирил Личев получи възможност да центрира от пряк свободен удар на метър от аут линията, но защитник на „Локомотив“ изби преди кълбото да стигне в играч на „зелените“.

В 22-ата минута Димитър Трайков намери на границата на наказателното поле Александър Манолов, който с едно докосване продължи за Кирил Личев, който от своя страна стреля, но над вратата.

В 33-ата минута Емин Ахмед бе изведен сам срещу вратаря, който пробва да го прехвърли, но стражът блокира. Топката попадна в Александър Манолов, който финтира стража на „Локомотив“. Кристиян Кацарев обаче събори нападателят на „зелените“ и реферът отсъди дузпа. Манолов изпълни отлично в долния десен ъгъл на вратата и въпреки, че Кацарев хвана ъгъла той не успя да улови и резултата стана 1:0.

Преслав Йорданов бе изведен на стрелкова позиция в 39-ата минута и с удар от дъгата пред наказателното поле изравни резултата.

В 53-ата минута Венцислав Иванов получи топката в наказателното поле, но се засуети преди да стреля и кълбото му бе избито.

Три минути Димитър Трайков намери Георги Динков по левия фланг, той нахлу в наказателното и центрира към Кирил Личев, който стреля, но кълбото мина над вратата.

В 57-ата минута Даниел Васев пробва удар от дистанция, но прати топката далеч от целта.

В 61-ата минута Емин Ахмед напредна от дясно и центрира в наказателното поле където Кирил Личев стреля към вратата, но играч на „Локомотив“ изчисти на 30-40 сантиметра пред гол линията на собствената си врата.

Даниел Васев направи самостоятелен пробив в 66-ата минута и стреля от границата на наказателното поле, но Михаил Михайлов бе на мястото и спаси.

Малко след това Преслав Йорданов изведе от ляво Димитър Велковски, който навлезе в наказателното поле и стреля, но Михайлов улови.

След многоходова атака на гостите в 71-ата минута Даниел Васев стреля от 17-18 метра, но прати топката високо над целта.

Минута след това отново Васев стреля директно от пряк свободен удар от далечна дистанция, но Михаил Михайлов се намеси с вещина и изби.

В 80-ата минута Никола Грозданов центрира към Пейчо Енчев, който пробва нещо средно между центриране и удар, но вратарят Кацарев спаси.

Даниел Васев стреля от малък ъгъл в 87-ата минута, но право в ръцете на Михаил Михайлов.

В следващия кръг „Берое“ U21 приема „Черно море“ U21 на 21 октомври от 16 часа.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – „Локомотив“ U21 (София) 1:1

голмайстори: 1:0 Александър Манолов 33′(д), 1:1 Преслав Йорданов 39′

„Берое“ U21 (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов, 6. Илия Мунин, 15. Денислав Димитров, 19. Пламен Тенев (к), 8. Георги Динков, 4. Пейчо Енчев, 7. Кирил Личев, 88. Димитър Трайков (73′ – 91. Жюлиен Бенков), 92. Емин Ахмед, 10. Венцислав Иванов, 9. Александър Манолов (78′ – 2. Борислав Желязков); резерви: 22. Веселин Добрев, 11. Димитър Видев, 77. Никола Грозданов, 80. Диян Динев 18. Даниел Стефанов; старши треньор: Иван Гаджев

„Локомотив“ U21 (София):
 13. Кристиян Кацарев, 5. Валентин Йовев, 6. Антон Славчев, 26. Слави Паскалев, 20. Иван Попов, 21. Даниел Гаджев, 7. Георг Василев (73′ – 19. Ермес Кандела), 8. Даниел Васев, 9. Преслав Йорданов, 17. Димитър Велковски (86′ – 14. Денислав Петров), 92. Александър Манолов; резерви: Георги Петков, 77. Валери Дръндев, 18. Бисер Христов, 47. Ясен Деянов, 24. Манол Костадинов

жълти картони:
 Кирил Личев (61′ – реплика) ["Берое"]; Кристиян Кацарев (33′ – спиране на голова атака), Даниел Гаджев (59′ – груб фаул) ["Локомотив"]