Миланов направи асистенция и принуди съперник да си вкара автогол за друго попадение, ЦСКА вкара на Кубан колкото за 9 кръга

ЦСКА (Москва) направи за смях Кубан с 6:0 в среща от 10-ия кръг на руската Премиер лига. Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА, записа асистенция, накара съперник да си вкара автогол и бе заменен в 74-ата минута от Думбия, а капитанът на българския национален отбор изтърпя целия срам и остана пълни 90 минути на терена за Кубан.

Кубан бе допуснал само 6 гола в предишните 9 кръга, но днес ЦСКА се погрижи попаденията в тяхната мрежа да се удвоят.

Кошмарът за отбора на Попето започна в 13-ата минута, когато Еременко пусна в коридор за Ахмед Муса и нигериецът пусна в обратния ъгъл покрай вратаря за 1:0.

4 минути по-късно Георги Миланов центрира перфектно отляво, а Еременко с воле от въздуха разстреля Беленов – 2:0.
12 000 на „Арена Химки” усещаха, че могат да станат свидетели на разгром, но настъпи голово затишие чак до 69-ата минута.

Тогава Жоро Миланов пак се включи отляво и центрира остро, а в опита си да изчисти румънският бранител Игор Армаш параболично си вкара автогол – 3:0.

Веднага след центъра Кубан загуби, а Дзагоев пусна на Муса, който отблизо отбеляза четвъртия гол.

В 74-ата минута Леонид Слуцки съхрани силите на Миланов и пусна Сейду Думбия на негово място.

До края котдивоарската резерва успя да вкара нови две попадения. Дзагоев изведе Муса отляво, нигериецът чукна успоредно и Думбия на празна врата направи 5:0. В последната минута Натхо намери Думбия, нападателят направи финт и за шести път опъна мрежата на Кубан.

Петата поредна победа на ЦСКА доближи „армейците” (24) само на точка от лидера Зенит (25), който има и мач по-малко. Кубан остава четвърти с 19.
Валентин Антов потегля към Германия или Франция?