Кьолн задълбочи кризата в Дортмунд (ВИДЕО)

"Козлите" нанесоха пето поражение за сезона на Клоп и компания

Отборът на Кьолн нанесе пета загуба на Бодусия (Дортмунд) през сезона в Бундеслигата и задълбочи кризата при "жълто-черните". Тимът на Юрген Клоп загуби с 1:2 при визитата си на "козлите" в мач от осмия кръг на германския шампионат.

Кевин Фогт откри за домакините в 40-ата минута, Чиро Имобиле изравни осем по-късно, а победното попадение за Кьолн бе дело на Симон Цолер. Това бе първи успех за "козлите", след като Борусия взе последните девер двубоя.

И двата отбора не започнаха много силно, като до 20-ата минута опасните ситуации пред двете врати липсваха. Кьолн започна да настъпва по-сериозно към Вайденфелер и малко преди почивката поведе.

Фогт преодоля без проблеми Хумелс, пусна топката за Рисе, който след това му я върна. Вайденфелер се опита да излезе и да пресрещне Фогт, който обаче без проблеми пусна кълбото покрай стража на гостите и откри резултата.

Само три минути след началото на втората част обаче Борусия възстанови равенството. Голмайсторът Фогт изгуби топката в собствената си половина. Кагава намери Ройс, който след това пусна за Имобиле, който изравни.

След двата бързи гола двубоят отново влезе във времето на надлъгването. Двата отбора си размениха по един опасен удар в рамките на 30 минути, като Цолер и Сократис стреляха покрай целта.

Все пак в 74-тата минута домакините отбелязаха победния гол. След грешка в средата на терена, топката стигна до Осако отдясно, който центрира. Вайденфелер излезе, за да пресрещне топката, но тотално увисна и тя достигна до Цолер, който укроти на гърди и завърши на опразнената мрежа.

Победата изкачи Кьолн на 10-ата позиция с актив от девет точки, докато "жълто-черните" остават със седем и са 14-и, на две от опасната зона.