Баварската машина писа „отличен” на опашкаря Вердер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн не допусна гол в осми мач и надви гостите от Бремен за девети пореден път

Германският първенец Байерн (Мюнхен) постигна девета поредна победа над Вердер (Бремен), след като спечели с категоричното 6:0 домакинството си от осмия кръг на Бундеслигата.

Баварците започнаха устремно срещата, играна пред 71 000 зрители на стадион „Алианц Арена”. Те дори не позволиха на съперника да излезе от своята половина в първите 10 минути на мача, а техният мениджър Хосеп Гуардиола бе заложил на схема 4-3-3.

В предни позиции действаха Томас Мюлер, Марио Гьотце и Ариен Робен, ала първото попадение в срещата бе дело на капитана Филип Лам. Преквалифицираният в полузащитник бивш германски национал се разписа в 20-ата минута, когато се възползва от щастлив рикошет след центриране на Алаба и с удар по земя изведе своите напред.

Второто попадение не закъсня и падна в 27-ата минута, когато Шаби Алонсо изпълни хитро един пряк-свободен удар и прати топката в близкия ъгъл за 2:0.

Последва пропуск на Робен след традиционния пробив на холандеца, а три минути преди паузата Томас Мюлер бе съборен в наказателното поле и реферът посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад нея застана потърпевшият и хладнокръвно се разписа – 3:0.

Преднината на Байерн стана още по-изразителна в последната минута на първото полувреме, когато Марио Гьотце реализира изключително красив гол след пас на Алаба и матира вратаря на гостите с изстрел в далечния ъгъл.

При резултат 4:0 дойде и почивката, а след нея домакините вкараха още две безответни попадения. Междувременно стана ясно, че Шаби Алонсо е направил повече точни подавания, отколкото целият отбор на Вердер през първата част.

Впоследствие Гуардиола направи двойна смяна и пусна в игра Франк Рибери и Ксердан Шакири, а именно последният асистира на Лам за петото попадение в мача. То падна в 78-ата минута и така капитанът на баварците за първи път в своята кариера се разписа два пъти в една среща.

Пет минути преди да изтекат редовните 90 Марио Гьотце също реализира втория си гол в двубоя, за да оформи крайното 6:0.

Така Байерн записа петата си поредна победа и не допусна гол в осми пореден двубой. Баварците са непобедени, откакто Борусия (Дортмунд) ги надви с 2:0 за Суперкупата в средата на август, като оглавяват класирането с 20 точки от 8 мача.

Вердер пък загуби трето поредно гостуване, като в това специално дори не успя да нанесе удар по посока съперниковата врата! Така „бременските музиканти” останаха на последната позиция в таблицата с едва четири точки в своя актив.