Черно море разпиля високолетящия Берое и погледна към топ 6 в двубой стил "Моци" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" разбиха старозагорци с 4:0 и са на четири точки от горната половина на таблицата

Черно море буквално разпиля тима на Берое и постигна успех с 4:0 на "Тича" в мач от 12-ия кръг от "А" група. "Моряците" показаха отново, че са много стабилен домакин и с втория си пореден успех в елита са вече на четири точки от топ 6.

Мирослав Манолов сложи началото на голеадата на "Тича" с гол от дузпа в 22-рата минута. Другите попадения за "моряците" бяха дело на Матиас Курьор (36'), Кирил Котев (64') и появилият се като резерва Симеон Райков в 86-ата.

В края на двубоя стражът на Черно море Георги Китанов получи тежка травма и бе изкаран от стадиона в линейка. Никола Спасов бе извършил и трите си смени и се наложи Мирослав Манолов да сложи ръкавиците. Нападателят на "моряците" дори спаси няколко опасни положения пред вратата на домакините, като напомни за паметните изяви на Козмин Моци срещу Стяуа.

В началото на двубоя и двата отбора трудно задържаха топката и рядко осъществяваха повече от два-три точни паса. В 20-ата минута обаче Миро Манолов изведе добре Коконов в наказателното поле на Берое, който бе съборен от Ковачевич и съдията отсъди дузпа в полза на Черно море. Зад топката застана Манолов, който без проблеми реализира, пращайки топката в долния десен ъгъл на Макенджиев.

15-ина минути по-късно "моряците" удвоиха аванса си. Бекир Расим изведе Курьор с хитър пас в коридор. Халфът на домакините остана сам срещу Макендижев и с техничен удар го преодоля за 2:0 в полза на Черно море.

Тимът на Петър Хубчев можеше да намали изоставането си в резултата малко преди почивката, но след добра атака удар на Елиаш срещна десния страничен стълб на Китанов.

Петър Хубчев направи доста смела промяна малко след почивката, вадейки Танко Дяков и пускайки Жуниор Мапуку на неговото място, но и това не донесе позитиви за Берое.

В 64-тата минута Черно море направи резултата класически. "Моряците" се възползваха от едно разбъркване в наказателното поле на Берое. Топката стигна до Кирил Котев, който отблизо разстреля стража на старозагорци за трети път.

В 86-ата и влезлият като резерва Симеон Райков се разписа, оформяйки крайното 4:0. При бърза контраатака на "моряците", Курьзор получи топката отляво, навлезе към наказателното поле, видя връхлитащия Райков и пусна топката към него. Крилото на Черно море стреля с левия крак, Макендижев докосна леко топката, но недостатъчно, че да предотврати четвърто попадение във вратата си.

В края на двубоя обаче две контузии помрачиха победата на "моряците". Първо - вратарят на домакините Георги Китанов получи тежка травма в крака и бе изведен от стадиона с линейка.

На вратата на Черно море застана Мирослав Манолов, след като Никола Спасов бе извършил и трите си промени. Авторът на първото попадение за "моряците" дори на два пъти спаси вратата си и се превърна във варненския Моци.

Малко по-късно и Слави Сталев бе изнесен от терена на носилка, но изглеждаше, че неговата травма н е чак толкова сериозна.

В крайна сметка, Черно море спечели важни три точки в битката си за място в първата шестица. "Моряците" са осми с 15 точки, на четири от шестия Литекс. Берое остава трети с 21 - на осем от лидера ЦСКА и на една от втория Лудогорец.