Испанският шампион се върна на победния път

Атлетико (Мадрид) надви гостуващия Еспаньол с 2:0

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) се върна на победния път и надви у дома с 2:0 Еспаньол в мач от осмия кръг на испанската Примера дивисион.

„Дюшекчиите” загубиха с 1:3 от Валенсия на „Местая” в предния кръг, но сега стигнаха до успеха и така се подготвиха по най-добрия начин за домакинството срещу Малмьо от групите на Шампионска лига в сряда вечер.

Хората на Диего Симеоне вкараха по едно попадение в двете полувремена срещу „папагалчетата” . Две минути преди паузата Тиаго Мендеш откри резултата  с глава след центриране на Габи. Така португалецът вече има две попадения този сезон, колкото отбеляза за цялата предишна кампания.

През второто полувреме халфът бе заменен от Марио Суарес, а именно той оформи крайното 2:0 в 71-ата минута, след като отблизо прати топката във вратата след удар с глава на Хименес.

Попадението бе първо за 27-годишния полузащитник от месец септември 2012 година насам, когато той се разписа за успеха с 4:3 над Райо Валекано.

След победата Атлетико (Мадрид) събра 17 точки, колкото има и третият в таблицата Валенсия. Лидер е Барселона с 22 точки, следван от Реал (Мадрид)  с 18, но двата гранда се изправят един срещу друг в следващия кръг. Еспаньол е на 11-о място с 9 точки.