Лацио включи на трета и спря добрата серия на Фиорентина (ВИДЕО)

Джорджевич и Лулич донесоха успеха на "орлите" във Флоренция, а Акуилани удари греда с уникална задна ножица

Лацио постигна трета поредна победа в Серия А като изненада Фиорентина с 2:0 във Флоренция и така сложи край на серията от 5 поредни мача без поражение на „виолетовите”.

Фиорентина започна двубоя от 7-ия кръг с черни шорти за втори пореден път от суеверие, че именно с такъв цвят шорти клубът спечели последното си скудето, но този път те не бяха на късмет.

Лацио влезе добре в мача и в хода на първата част успя да натисне. Това се отплати в 35-ата минута, когато Кандрева настигна пас на Билия и пусна успоредно пред вратата, а Филип Джорджевич прати под гредата за 1:0. Това бе пети гол в три мача за Джорджевич и едва първи допуснат от „виолетовите” на техния „Артемио Франки”.

Фиорентина нямаше късмет да отбележи един от най-красивите голове този сезон. Давид Писаро копна от пряк свободен удар, а Алберто Акуилани с атрактивна задна ножица нацели далечната греда.

Лацио бавеше времето през цялата втора част и съдията Перузо даде цели 8 минути продължение. В него обаче римляните успяха да вкарат втори гол, който има гарантира трите точки. Кандрева поде контра на скорост и пусна за Сенад Лулич, който отблизо направи 2:0.

Лацио е пети с 12 точки, Фиорентина има 9 на 9-то място.