3. КПР се самоунищожи с два комични автогола за 3:2 в полза на Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

4 гола след 86-ата минута сътвориха уникална драма на "Лофтъс роуд", Ливърпул временно измести Юнайтед от петата позиция

По крайно драматичен начин Ливърпул измъкна втора поредна победа във Висшата лига и закотви Куинс Парк Рейнджърс на дъното след 3:2 в Лондон. Цели 4 гола след 86-ата минута оставиха зрителите с невярващи погледи, а КПР загуби по много нелеп начин с два автогола, които бяха първото и последното попадение в мача от 8-ия кръг.

Цял мач КПР игра по-добре, но Ливърпул поведе след автогол на Ричард Дън. Домакините обаче изравниха заслужено чрез резервата Варгас само за да дойде гол на друга резерва – Фелипе Коутиньо, в последната 90-а минута – 2:1. Почти веднага Варгас изравни с втория си гол, но автогол на Стивън Коукър в петата добавена минута сломи „рейнджърите”.

През първата част КПР пресираше своя съперник и не му позволяваше да разиграва свободно.

Чарли Остин първи бе близо до попадение и след като Миноле спаси първия му удар топката се върна в него, но нападателят от малък ъгъл би от външната страна на мрежата.

Капитанът Боби Замора направи добър рейд отдясно и пусна по земя пред вратарското поле, топката стигна до Лерой Фер на втора греда, но отблизо холандецът пресили удара и топката само облиза напречната греда, за да излезе в аут.

Натискът на домакините продължи и Фер надскочи вратаря Миноле след центриране на Замора, топката срещна напречната греда, а Остин и Сандро бяха блокирани при опитите за добавка в мелето пред голлинията.

Ливърпул имаше едва едно положение през първата част, но Стивън Джерард стреля на сантиметри от далечната греда след хубав финт в наказателното поле.

Втората част започна със спасяване на Миноле след удар на Сандро, а в 61-ата минута Балотели шашна всички с непростим пропуск и от няколко метра би над целта след удар на Лалана и избиване на вратаря, който му поднесе кълбото на тепсия.

Защитата на КПР обаче заспа в 67-ата минута, Стърлинг бързо подаде на Глен Джонсън отдясно, бранителят центрира ниско за Балотели, а Ричърд Дън си вкара рекордния 10-ти автогол във Висшата лига с комичен опит за избиване.

Лондочани натиснаха за изравнителен гол и Миноле изби фалцов шут на Чарли Остин, после резервата Арман Траоре стреля с глава отблизо след грешка на Шкъртел, но вратарят отново успя да извади.

Същинската драма започна в 87-ата минута. Едуардо Варгас центрира отдясно, Чарли Остин с глава върна пред вратата и Варгас добре се включи, за да завърши сам от няколко метра за 1:1.

КПР отчаяно искаше трите точки, но вместо това Стърлинг организира бърза контра, Джерард намери резервата Коутиньо вляво, бразилецът нагласи на десния си крак и оплете в далечния долен ъгъл – 2:1.

Във втората минута на добавеното време Лерой Фер центрира от корнер, Варгас засече с глава на първа греда, топката се удари в Джерард и Миноле я извади чак след минаването зад голлинията, а новата технология бе безпощадна – гол и 2:2.

Балотели направи голям пропуск и изглеждаше, че победител няма да има, но в петата добавена минута Ливърпул все пак ликуваше. Коутиньо хвърли пас като по конец зад защитата за Рахим Стърлинг, който опита да пусне за Балотели, но Стивън Коукър пресече и без да иска с крак си вкара автогол, който съкруши домакините – 3:2 и победа за Ливърпул.

Ливърпул измести Манчестър Юнайтед (11) временно от петата позиция с 13 точки, а КПР остава на послендото 20-то място с едва 4.

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс

Фаворитите за титлата в Германия не се победиха (ВИДЕО)

Байерн и Байер с 1:1 в Мюнхен