Чочев започна за сефте като титуляр в Серия А и Палермо спечели първа победа (ВИДЕО)

Българският футболист игра добре отляво на атаката, а сицилианците взеха драматична победа с гол в добавеното време за 2:1

Ивайло Чочев за първи път започна като титуляр в Серия А и игра 66 минути при драматичната първа победа на неговия Палермо с 2:1 като домакин на Чезена в 7-ия кръг. Този успех отлепи Палермо от дъното и вече тимът има 6 точки, колкото има и Чезена.

Чочев получи доверието на наставника Джузепе Якини, който се нуждаеше от задължителна победа, за да запази поста си. Българският футболист не играеше на традиционната си позиция като централен полузащитник, а бе поставен вляво по атаката на сицилианците.
Ивайло Чочев даде две отлични центрирания от левия фланг, но съотборниците му направиха пропуски.

Все пак натискът на „розово-черните” се отплати в 33-ата минута и след късо изпълнение на корнер Васкес чукна за Дибала, аржентинецът си нагласи на левия крак и много красиво оплете в далечния ъгъл за 1:0.

След час игра обаче Чезена получи дузпа за нарушение на Анделкович и резервата Алехандро Родригес я превърна в изравнителен гол – 1:1.

Мануел Копола от Чезена си изкара глупаво два бързи жълти картона в 76-ата и 79-ата минута и остави своите с човек по-малко в края.

Палермо търсеше победата с всички сили и във втората минута на добавените 4 бранителят Джанкарло Гонзалес с глава донесе трите точки на домакините след корнер.