2. Баскетбол
  3. Университатя Клуж пада с 40 точки разлика в Румъния

Университатя Клуж пада с 40 точки разлика в Румъния

Васил Кьосев завърши с 2 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 21 минути като титуляр

Университатя Клуж загуби с 40 точки разлика - 54:94 като гост от Тимба Тимишоара в среща от четвъртия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния.

За гостите Васил Кьосев завърши с 2 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 21 минути като титуляр. Университатя е на последно място в подреждането с четири загуби от началото на сезона.

Във Франция Шалон победи гостуващия Нанси с 81:64 точки в мач от петия кръг на шампионата. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 17 минути като титуляр за Шалон и се отличи с 8 точки, 2 борби, 1 асистенции и 1 отнета топка. Шалон заема четвърто място в класирането с три победи и две поражения.

В женското първенство на Германия Ньордлинген, където играе Гергана Георгиева, победи Бад Айблинг като гост със 77:65 точки в шестия кръг. Георгиева се отличи със 7 борби и 2 борби за 25 минути като титуляр. Ньордлинген е с актив от 3 успеха и 3 поражения и заема шестата позиция в класирането.