Евертън победи Бърнли като гост за първи път от 44 години (ВИДЕО)

Новакът в първенството все още търси първата си победа във Висшата лига

Евертън постигна важна победа над Бърнли в деветия кръг от Висшата лига. Тимът, воден от мениджъра Роберто Мартинес, се поздрави след 3:1, като това бе първа победа за „карамелите” на стадион „Търф Мур” от цели 44 години насам. Новакът в първенството пък все още търси първата си победа.

На два пъти точен за Евертън бе опитният нападател Самуел Ето’о, а едно попадение добави Ромелу Лукаку. Дани Ингс стана голмайстор за Бърнли. Гостите напълно надиграха съперника си и заслужено се поздравиха с трите точки, с които се изкачиха до 9-ото място във временното класиране. Бърнли е предпоследен с едва 5 точки.

„Карамелите“ започнаха силно мача на „Търф Мур“ и излязоха напред в резултата още в 4-ата минута. След добра атака през центъра, топката бе подадена към Лейтън Бейнс по лявото крило, който овладя и с прецизен пас в малкия пеналт намери Самуел Ето'о, който с глава откри резултата.

Домакините показаха характер и успяха да се върнат в мача след груба грешка в центъра на отбраната на гостите. Дани Ингс успя да изравни резултата, след като бе изведен сам срещу Тим Хауърд и след като успя да го финтира, направи 1:1.

В 29-ата минута Рoмелу Лукаку даде нова преднина на своите. През второто полувреме отново гостите бяха по-добрият тим на терена и освен, че направиха победата си по-изразителна, нападателят на тима Самуел Ето'о пропусна да оформи своя хеттрик. Именно камерунецът се разписа в 86-ата минута за 3:1, а в продължението на срещата, след негов удар, топката срещна левия страничен стълб на вратата.