Рускинята Елена Радионова спечели титлата на "Скейт Америка"

При спортните двойки победители са Юко Кавагучи и Александър Смирнов от Русия

Рускинята Елена Радионова спечели титлата при жените на турнира по фигурно пързаляне "Скейт Америка" в Чикаго. Световната шампионка за юноши, която беше втора след кратката програма, получи най-добра оценка за волната и със сбор от 195.47 точки стигна до успеха.

Втора остана лидерката след първото изпълнение Елисавета Туктамишева от Русия със 189.47 точки. Бронзовото отличия взе представителката на домакините Грейси Голд със 179.38 точки.

При спортните двойки победители са Юко Кавагучи и Александър Смирнов от Русия с 209.16 точки. Американците Хейвън Дени и Брендън Фрейзър (САЩ) се наредиха втори със 183.84 точки, а трети са Чън Пън и Хао Чжан (Китай) със 182.43 точки.

Дени и Фрейзър записаха най-доброто класиране на американска спортна двойка в турнира от 2008-а година насам. Следващият уикенд е втория кръг от сериите Гран При - "Скейт Канада".