Девойките до 17 години отстъпиха на Русия с 0:1 в първата си евроквалификация в Каварна

Лошият терен в Каварна създаде много проблеми за тима на Траян Радулов

Българският национален отбор за девойки до 17 г. загуби първия си мач от европейските квалификации. Момичетата на треньора Траян Радулов отстъпиха на Русия с 0:1.

Въпреки тежкия терен на стадион „Калиакра“ в Каварна, българките изиграха перфектно първо полувреме, като дори имаха повече възможности да открият резултата. Малко след началото на второто полувреме рускините поведоха в срещата. След разбъркване в наказателното поле Александра Трикина засече топката и вкара единствения гол в мача.

Българките изпуснаха едно от най-чистите си положения в 93-та минута, когато нападателката Тея Пенкова се откъсна сама срещу вратаря, но отново лошото състояние на терена оказа влияние и топката и беше отнета.

Във вторник, 28 октомври, нашите момичета играят с Англия от 15:00 часа, а в петък е последният ни мач срещу Молдова отново от 15:00 часа. И двете срещи ще се проведат на стадион „Калиакра“ в Каварна.

В другия мач от нашата групакойто се игра в черноморския ни курорт Албена на стадион „Албена 1“, Англия разгроми Молдова с 9:0.

Съставът на България: 12. Радостина Калчева, 2. Габриела Иванова, 3. Ивона Манолова, 5. Златомира Илиева, 6. Моника Чернева (66 мин. – Вили Карадакова), 9. Лора Петрова (75 мин. – Десислава Димитрова), 10. Бурчин Халил, 11. Юлиана Александрова, 14. Ася Ангелова, 17. Диана-Михаела Атанасова (77 мин. – Миглена Господинова), 19. Тея Пенкова - капитан
Славия победи Беласица с 1:0 в контрола