Петър Пашев: Трябваше да бием Ботев с разлика

"Съжалявам, че по такъв лек начин позволихме да ни изравнят с едно никакво центриране"

Треньорът на Локомотив (Пд) Петър Пашев се ядоса от изпусната победа срещу градския съперник Ботев в първа среща от осминафиналите за Купата на България. Локо поведе с красив гол от пряк свободен удар на Мартин Камбуров, а в добавеното време Алекс Колев изравни с глава след корнер.

„Добрите ни игри продължават. Нека първо да поздравя нашите момчета за сърцатата игра и това, което предложиха на хората. Всички, които бяха на терена се раздадоха докрай и дадоха всичко от себе си. Не съм доволен от резултата, трябваше да победим Ботев с разлика, особено през първата част имахме много положения. През втората част малко отстъпихме. Оказа се така че Ботев с 2-3 удара успя да ни изравни. Заспаха нашите играчи при едно наглед никакво центриране, но това се случва. Съжалявам, че по такъв лек начин позволихме да ни изравнят. Ботев ни изненадаха с това, че бяха безобразни първото полувреме, второто малко се нацелиха”, нервира се Пашев след срещата.

Той изтъкна, че Ботев не е чак толкова страшен, та да изплаши Локомотив преди за реванша в Коматево.

„При този развой на резултата, развръзката остава за втория мач. Имаме сили, не ги виждам Ботев да са толкова страшни, че да се притесняваме, че играем на Коматево. Вярвам, че ще успеем да си разпределим силите. Засега се получават нещата, има настроение, има желание”.
Официално: Локомотив (Пловдив) привлече Данило Полонский от Пирин