Цвети Пиронкова загуби първия мач от Турнира на шампионките (ВИДЕО)

Доминика Цибулкова спечели за първи път от средата на септември насам, а Цвети вече има 7 загуби от 8 опита срещу нея

Цветана Пиронкова загуби от Доминика Цибулкова с 3-6, 6-7 (6-8) в първия двубой от третото издание на Garanti Koza WTA Турнир на шампионките, който се провежда в столичната зала "Арена Армеец".

Двете се срещнаха за осми път и българката записа седмо поражение на старта на битката в Група "Средец". Двубоят продължи близо два часа, а на Пиронкова не й помогнаха пет аса срещу нула за съперничката й, която допусна и девет двойни грешки. Цибулкова направи 6 пробива в срещата, а Пиронкова 4. За словачката това бе първа победа от средата на септември насам.

Цвети и Цибулкова играха колебливо днес и Пиронкова поведе с 3-2 в първия сет, но после загуби 4 поредни гейма и словачката затвори частта с 6-3.

Цвети водеше с 5-4 и свой сервис във втория сет, но допусна пробив на нула и Цибулкова се върна в сета. В тайбрека словачката поведе с 6-1, Цвети спаси 5 мачбола и изравни (6-6), но противничката й спечели следващите две точки и така не се стигна до трети сет.

Този сезон и двете тенисистки направиха голям пробив през януари в Австралия. Цветана спечели първата си титла на турнира от категория "премиер" в Сидни, а Цибулкова стигна за първи път в кариерата си до финал в Големия шлем в Мелбърн. Днес в "Арена Армеец" ще се изиграят още два мача - Андреа Петкович - Карла Суарес Наваро и Флавия Пенета - Ализе Корне.