Джанбук Моторс спечели шампионската титла на Република Корея

Три кръга преди края отборът победи Дженджу Юнайтед с 3:0

Отборът на Джанбук Моторс спечели шампионската титла на Република Корея по футбол три кръга преди края, след като се наложи с 3:0 над Джеджу Юнайтед. Головете за шампионската титла вкараха бразилецът Леонардо, Ли Сьн-джи и Ли Сан-хюп. Така три кръга перди края Джанбук води с 13 точки. Това е трета титла за този отбор след 2009з-а и 2011-а година, като и трите титли са спечелени под ръководството на местния специалист Чой кан-хе.

Домакините доминираха през цялото време и в 28-ата минута получиха аванс от един гол с гола на Леонардо от фаул. След това минута от началото на второто полувреме интригата приключи с второто попадение, отново изработено от Леонардо, подал топката в малкото наказателно поле. Ли Сан Хюп оформи крайното 3:0 в добавеното време.