Трети пореден успех за Локомотив в малкото столично дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Железничарите” излъгаха като гости Славия с 2:1

Локомотив (София) спечели за трети пореден път малкото столично дерби, след като се наложи с 2:1 като гост на Славия в мач от XV кръг на „А” група.

Мачът се игра в квартал „Овча купел” и като цяло домакините имаха повече чисти положения, но вратарят на гостите Божидар Митрев изигра силен мач, а неговите съотборници бяха много ефективни пред гола.

Иначе първото полувреме започна на бавни обороти, а първи до добра възможност стигнаха домакините. Това се случи в деветата минута, когато вратарят на гостите трябваше да прави двойно спасяване. Първо Костадин Дяков стреля мощно към Митрев и той изби, но топката попадна у Чавдар Янков. Последният центрира отлично и Радослав Василев отправи силен удар с глава, но стражът акробатично спаси.

Митрев трябваше да се намесва на два пъти и в 17-ата минута, когато Вълчанов проби отляво и подаде към Василев, който стреля към вратата, но вратарят спаси. След това топката попадна у Дяков и той на свой ред отправи мощен шут, ала стражът на гостите отново бе на поста си.

В 33-ата минута гол на гостите бе отменен заради засада на Шехуди, въпреки протестите на „железничарите”. Те обаче ликуваха десетина минути по-късно, тъй като в 42-ата Романов центрира отлично в наказателното поле към непокрития Генов, който от упор нямаше проблеми да простреля Петров от близка дистанция и даде преднина на гостите.

Тя се запази до почивката, но почти веднага след нея Славия възстанови статуквото. В 47-ата минута Чавдар Янков проби отляво и подаде към Василев, който намери Платини в пеналта. Последният стреля от упор и Митрев изби, но топката попадна в краката на Душан Савич, а той бе точен при добавката – 1:1.

Второто полувреме бе по-динамично и последваха опасни удари на Мишел Платини, Костадин Дяков и появилият се като резерва Фернандо да Силва. Резулатът обаче остана равен до 84-ата минута, когато гостите нанесоха своя удар.

Тогава Даниел Генов проби отдясно и подаде към Ламжед Шехуди, който бе с гръб към вратата на границата на пеналта, но се завъртя и от малък ъгъл се разписа технично за 2:1.

Така Локо (Сф) спечели пълния комплект точки и вече има 23 в актива си, като временно влезе в челната шестица. Славия остана на десето място с 13 точки от 15 мача.